şükela:  tümü | bugün
  • yakın gelecekte yapay zekaya sahip robotlar ve programlar yaygınlaşırsa ilk başta gece boyu monitörü takip etmekten sıkılıp gazete okuyan güvenlik görevlileri olmak üzere, sekreterlik, evrak işiyle uğraşan devlet memurları, bilgisayar programcılığı gibi birçok alanda insanların elinden meslekleri alacağına eminim.
  • ilk aklıma gelen şoförler, çağrı merkezi çalışanları, cerrahlar, işçiler, güvenlik güçleri vs. kıymetlenecek meslekler psikologlar, sosyologlar ve hukukçular.
    edit: kıymetlenecek bir meslek daha ekliyorum. o kadar işsiz olunca bu insanları sakinleştirmek ( temel gelir sorununu halletseler bile ) için bir meşguliyet gerekecektir. bu noktada oyunlar devreye girecek bu sektör şimdi olduğu gibi gelecekte yıldızı parlayacak.
  • neredeyse aldılar bile işimi elimden

(bkz: trados)
  • (bkz: psikolog)
    kusura bakmayında herkese aynı cümleleri robotlarda kurar şablon halinde.

(bkz: cerrahlar)
    insanın cerrah olması zaten başlı başına bir saçmalık. en ufak bi hatada hayatını kaydırma hatta öldürme ihtimalini bir insana yüklemek çok ama çok saçma.

(bkz: mimarlar ve mühendisler)
    olası yapay zeka durumunda bunların işsiz kalması işten bile değil. çok iyi olanları tenzih ederim. (çok iyi derken bu işte ünlü olacak kadar çok iyi)
  • fuhuş sektörü..

nasılsa şimdiden robotlarını bile ürettiler.. (misal barcelona'daki yeni açılan seks robotu genelevi..). şimdi bu robota yapay zekayı ekle sonra gör bak ne oluyor o sektör..
  • yapay zeka dünyanın tamamını ele geçirecek hangi meslekten bahsediyorsun, gelecek yüzyıllarda insan ırkı denen az gelişmiş yaratıklar kendini tamamen imha ettiğinde dünya gezegenine ziyarete gelen yabancı varlıklar karşılarında aklı başında, saf bilime araştırmaya dayanan, insan denen türden çok daha ileri medeni değerleri olan olağanüstü mantıklı, akıllı bir yaşam formu bulacaklar, dünya gezegeni medeniyeti alıştığımız türde olmasa da devam edecek. hiç değilse insanın bu yepyeni türün doğumunu sağladığı için cosmosa bir eser kazandırmış olacağını düşünebiliriz.
  • geçenlerde bu konuyu ben de düşündüm ve aklıma ilk trafik polisleri geldi.
  • muhasebeciler, sigortacılar, emlakçılar, zaten neden varlar ki?
  • müjdeyi veriyorum:
    taksi şoförü diye bir meslek göremeyeceğiz gelecekte.

kesin bilgi yayalım.