şükela:  tümü | bugün
 • sürekli geçmişine özlem duyan tuhaf tiplerin saldırısına uğrayacak olan düşüncesi bile heyecan verici bir ihtimal. nba'de ve nfl'de veriler artık hiç olmadığı kadar önemli. mlb gibi veriye büyük ölçüde dayanan ve verilerin düzgün işlenmesiyle şampiyon takımlar çıkaran bir lig var. merak eden moneyball filmini izleyebilir hatta.

  şurada tam olarak anlatılmasa da bahsediliyor. clippers'ın sahibi steve ballmer'ın böyle bir çalışması var diye biliyorum. ama salary cap'in bulunmadığı organizasyonlarda iyi takımlarla kötü takımlar arasındaki fark oldukça açılır. oligark parasıyla dönen takımlarla kendi yağlarında kavrulmaya çalışan takımlar arasındaki fark hiç olmadığı kadar yüksek olur. yapay zeka teknolojisini kullanan takımlar arasında özel bir lig oluşturmak mantıklı bir seçenek olabilir tabii sjdhjskdjfk.
 • aslında şu sıralar nba'de resmi olarak olmasa da efektif olarak yapay zeka koçluk yapmakta. advanced statistics ve analytics gibi, takımların/oyuncuların seneler boyunca sahanın neresinden, çevresinde kimler varken yaptıkları/kaçırdıkları şutlar vs incelenerek çıkarılan inanılmaz istatistikler var. takımlar bu istatistikleri çıkaran şirketlerden bunları satın alıp, koçlarına veriyorlar. ne anlatmaya çalıştığımı şurada daha iyi görebilirsiniz.
 • (bkz: game theory)
 • ekşişeyler'de de olan bir içerik vardı. yapay zekanın penaltıyı hesaplaması gibi.
  onu hesaplayan oyun içindeki her şeyi hesaplayıp en kusursuz taktiği bulabilir.
  belki e-spor deyince aklıma bunlar gelir.
 • yoktur cunku kocluk hocalik t.direktorluk ya da ingilizlerin tabiriyle menejerlik taktik teknikten ote motivasyon isidir
  yapay zeka motive edemez duygu aktarimi saglayamaz
  ancak hocalar sonuna kadar teknolojiyi kullanmalidirlar gerekirse setleri dahi yapay zekaya cizdirebilirler
 • devamında samaritan çıkar oyunun anasını siker bırakır.