şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sağ alttaki tarihe göre yepiyeni candan erçetin kaseti "neden"'den bir şarkı...sözler aylin atalay, müzik candan erçetin...

sözler aşağıda;

"...
    ne aradığını bilmez bir derviş gibi
    yüründükçe bitmez yollarda gezdim

sözleri dinledim sustum sessizliklere
    aradım bilmediğimi, bilmediklerimizi
    isyanlar gördüm, vardım derinliklere
    gördüm bilmediğimi, bilmediklerimizi

aşka dair şarkılar söyledim
    kah sevildim, kah sevilmedim
    ama eller tuttum sıcacık
    en güzel bakan gözleri gördüm

ben hep sevdim düşünmedim sevdim
    dostlarım da oldu düşmanlarım da
    -günahlarım da oldu sevaplarım da-

ama sorsanız hep yalnız mıydın diye
    evet hep yalnız, yapayalnız kendimle

ne aradığımı bildim her derviş gibi
    aşılmaz denilen yollardan geldim
    ne aradığımı buldum her derviş gibi
    yollar sonra tekrar kendime vardım

gözlere inandım sustum densizliklere
    anladım bilmediğimi bilmediklerimizi
    hesaplar gördüm daldım derinliklere
    aradım bilmediğimi, bilmediklerimizi
    ..."
  • acınılası durum.zira yalnızlık bile değildir bu,yapayalnızlıktır.yalnızlık kişi tarafından seçilebilir oysa yapayalnızlık seçilmez.kişinin kendini suçlaması ve bunla bağlantılı olarak çeşitli derecelerde depresyonla sonuçlanan kötü bir hadisedir.
  • sınavı kötü geçen bir insanın sınavdan sonra moralini yükseltebilecek**, insanı yerinden kıpırdatan bir ritme sahip olan fakat yalnız dinlenildiği zaman ağlatma potansiyeli yüksek, özellikle "evet hep yalnız, yapayalnız kendimle" bölümü ile insanı derinden sarsan güzel şarkı..
  • turk populer muzigine temkinli yaklasmamdan dolayi gozden kacirdigim bugun bir sekilde (ki bu sokaktan gecen 35 kl 42 plakali arabanin beni uyandirmasi nedeniyledir..plakani verdim kardesim bakalim bundan sonra pazar sabahlari uyandirabilecek misin insanlari(bkz: hincal uluc tarzi yazi yazma rehberi)) duyup hayran kaldigim bir sekilde benim agzimdan yazilmis gibi gelen sarki..melodisi dumtis olsa da mukemmel sozleri var benim gibi eglenceli benim gibi huzunlu..her kelimesi de bir sekilde uymaz ki kardesim insanin ustune..aylin atalay oldugumu dusunuorum su an..
    "ama eller tuttum sıcacık
    en güzel bakan gözleri gördüm "
  • yalnızlığın kök salmış, tüm yüzsüzlüğüyle bir hayata sarmalanmış haline maruz kalmışlık sıfatıdır yapayalnız. seslendirilişi bile sevimsizdir.
  • yalnızın pekiştirilmiş olanı.
  • en yalnızdır. etrafında hiç bir soluk duymayandır. birilerini düşünse bile o birilerinin düşünmediğidir. neden yapayalnızım diye kendisine sorup, hayatını sorgulaması gerekendir.
  • güzel türkçemizdeki en acıklı kelimelerden biri. evrenin varlığı üstünden alınmış kişi hissiyati.

(bkz: boşluğun dayanılmaz ağırlığı)
  • ele güne karşı takınılan ruh halidir zaman zaman.
  • dünyada paylaşılamayan tek şeyin(yalnızlık) biraz daha duygusal versiyonu...
    ''yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılırsa yalnızlık olmaz!''