• yapı inşaat sektörü rant mağdurları veritabanı

bugün libadiye köprüsü kaosu (bkz: libadiye koprusu kaosu) isimli sayfada şu entry (bkz: #63576501) ile emaar inşaatın belediye ile elele verip bana ve benim gibi yüzlerce insana yaşattığı rezaletleri yazdım.

yazıyı okuyan bazı arkadaşlar mağduriyetimin çok yüksek seviyede olduğunu ve mümkünse bunu ayrı bir rezalet başlığı ile paylaşmamın farkındalığı daha da artıracağını ve toplum için faydalı olacağını söylediler.

aynı entryi farklı şekilde yazarak değerli vaktimi ve vaktinizi harcamayacağım ama yaşadığım mağduriyeti tam olarak yazmamın faydalı olacağı konusunda bu arkadaşlarla hemfikirim.

libadiye köprüsü kaosu sayfasındaki diğer entryleri okursanız ve benzer mağduriyetler üzerine kısa bir araştırma yaparsanız hemen hepimizin bu konularda şiddetli mağduriyet yaşadığımızı görürsünüz.

çimentonun, asfaltın, betonun, tuğlanın altın çağını yaşıyoruz ve artık tozdan nefes alamaz hale geldik.

evet, mağdurum.

libadiye caddesindeki emaar square'in gürültüsünün, kirinin, trafiğinin, 7x24 çalışma izninin, yollar üzerindeki gücünün mağduruyum.

eski dahi olsa bir evin sahibi olmamama rağmen lüks semtlerdeki 500-600bin tl'lik eski ama pahalı evlerin kentsel dönüşüm sponsoru edildiğim için mağdurum (devlet destekleri üzerinden).

kentsel dönüşüm saçmalığı yüzünden yıllarca oturacağım evlere ederinin üzerinde kira ödemek zorunda kalacağım için mağdurum.

şişirilmiş emlak balonu yüzünden, ıtu yüksek mezunu olmama rağmen, ömür boyu kiracı kalmak zorunda bırakıldığım için mağdurum.

500 apartmanı olan adamla aynı oranda vergi verdiğim için mağdurum.

borçlarını ödeyemeyen inşaat firmalarının borç yapılandırmalarının sponsoru edildiğim için mağdurum.

yapımı sadece 1 sene evvel tamamlanmış olmasına rağmen üzerinde bir çok çukur oluşmuş yollarda lastik patlattığım için mağdurum (yeni yalova kavşağı).

köylerdeki dereleri hes canavarlarından kurtarmak için hafta sonlarımı ve akşamlarımı harcadığım için mağdurum.

taşeron işçilerinin hakkını savunmak zorunda bırakıldığım için mağdurum.

pahalılığı dolayısıyla kullanamadığım orhangazi köprüsünün kredi sponsoru yapıldığım için mağdurum (devlet destekleri üzerinden).

ayrıca 20 sene sonra kullanabileceğim bu köprüye şimdiden her gün para ödediğim için mağdurum (devlet üzerinden).

ağaoğlu gibi adamların kibirli reklamlarını izlemek zorunda bırakıldığım için mağdurum.

yaşam tarzımı ayıplayan yabancılarla kendi ülkemde komşu edildiğim için mağdurum.

sabaha kadar devam eder bu liste ama hepsini ben yazmayayım.

keşke emaar ile libadiye ile bitseydi sorunlar.

neyse,

yapı inşaat sektörü rant mağdurlarını buraya alayım.
  • etkili azınlık tarafından mağdur edilen kişilerdir. sessiz çoğunluktur.
hesabın var mı? giriş yap