şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gec ciksin da kocbank'in o igrenc sanal klavyesiyle cikmasin diye temenni ettigimizdir.
 • fiyasko ile başlamış, hizmette sınır olduğunu göstermiştir.
  bir de bunu kim projelendirdiyse kendisine yuh diyorum. biraz proje yönetimi nedir, müşteri nasıl mağdur edilmez öğrensinler.
 • hizmette sınır yoktur, sinir vardır dedirten internet hizmetidir.
 • reggie dinlerken kullanilmasi gereken super hizmet.
 • her güncellemede daha da geriye giden bankacilik sistemi.

  seneler, seneler önce kullanıcılar sisteme 9 haneli teleweb kullanıcı kodu ve bir giriş şifresi ile girerlerdi. havale, ödeme gibi işlemler öncesinde de işlem şifresi sorulurdu. bunlardan sadece 6 rakamlı bir sayı olan işlem şifresi sanal klavye ile girilir, diğerleri klavyeden de yazılabilirdi. böylece hesap bilgilerine bakmak, kredi kartı borcu öğrenmek gibi işlemlere klavyeden girilen ve değiştirilmesi gerekmeyen şifrelerle bir güzel ulaşılır, kritik bir işlem yapılacağı zaman da sanal klavye ile girilen bir şifre sayesinde güvenlik sağlanırdı. ne yalan söyleyeyim, teleweb penceresini açık bırakıp çıksam da işlem şifremi kimsenin bilmemesinden dolayı kimsenin işlem yapamayacak olması bende tatlı bir güvenlik hissi verirdi.

  önce giriş şifresini de sanal klavye ile girmek şartı geldi. sekiz haneli, harflerden ve sayılardan oluşan bir şifreyi karman çorman edilmiş sanal klavyede arayarak yazmak beni bezdirmeye başladı. daha sonra giriş şifresini de habire değiştirme zorunluluğu geldi. özellikle giriş şifresi değiştirme ekranında eski şifreyi bir kez ve yeni şifreyi iki kez sanal klavye ile yazma zorunluluğu her seferinde beni bu dizayna küfrettirdi. şifrenin son kullanılan 5 (beş) şifreden farklı olması şartı, ardışık 3 karakter (abc, 123) veya 3 aynı karakter yan yana (aaa, 111) kullanılamaması, 1900 ile 2100 arası sayılar kullanılamaması, ... yakında sadece 13 haneli asal sayılar şifre olarak seçilebilirse şaşırmam. bir de on haneli iki harf sekiz sayıdan oluşan yeni kullanıcı kodu tanımlamış bana, onu ezberleyecekmişim.

  ben de teleweb kullanıcı adı ve şifrelerimi post-it'e yazıp monitörüme iliştiririm, hadi bakalım..
 • gercekten zoru basarmislar, kocbank'in internet bankaciligindan bile daha kotu olmus. bundan kotusunu ancak akbank yapabilir..
 • mü$teri numarasını kaldırarak mü$teri kodu belirletme zorunluluğu ayrıca br güzellik olmu$. ayrıca "kısıtlı kullanmak istiyorum" derseniz read only bir internet bankanız oluyor.

  yalnız niye 1 tane i$lem $ifresi var onu anlayamadık. en az bir 5-10 tane olması lazımdı.
  mesela 5 milyara kadarki havale/eftler için ayrı, üstü için ayrı, fatura ödemeye ayrı, kedi kartı i$lemlerine ayrı olmalıydı. çok güvensiz olmu$..

  bu arada hala, sanal klavye saçmalığına devam ediyorlar. karde$im ben kendi keylogger sorumluluğumualmak ve $ifremi klavyeden girmek istiyorum!

  (bkz: teleweb/@sleepy99)
 • şifremi değiştirmemi istediklerinde hemen yaptığım, bunun karşılığında şu anda ne eski ne de yeni şifremi kullanabildiğim, dolayısı ile kullanamadığım, dolayısı ile çok kızdığım, sanırım(bir şekilde hesaplarıma erişebilirsem) ilk fırsatta tamamen kurtulacağım internet bankacılığı uygulaması.

  edit:
  yorumsuz olarak yazismayi aktariyorum:

  steppenwolf:

  merhaba, bugün yapmis; kredi internet bankaciligi için giris yapmak istedim. uygulamada tanimlandigi sekilde önce mevcut sifremle giris yapip, ardindan gelen ekranda yeni bir sifre tanimladim. fakat yeni sifre ekranindaki "tamam" dügmesine bastiktan sonra, uygulama ilk giris ekranina geri döndü ve su anda ne eski sifrem ne de yeni tanimladigim sifrem ile giris yapamiyorum. su anda yurt disindayim ve çok uzunca bir süre yurt disinda olacagim için internet bankaciligi benim için cok önemli. sifre islemleri sirasinda olusmus bu hatanin giderilmesini ve bana eski ya da yeni sifremle giris; yapabilecegime dair haber verilmesini talep etmekteyim

  ykb:

  sayın steppenwolf,

  bankamızın internet sitesine ve yardım merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz

  yapı kredi internet bankacılığına giriş yaparken kullandığınız parolanız blokeli ise ve hatırlıyorsanız 444 0 444 ü arayarak ilk önce 4 daha sonra 5 i tuşlarsanız müşteri temsilcilerimiz size yardımcı olacaklardır. eğer şifrelerinizi hatırlayamıyorsanız sadece ana hesabınızın bulunduğu şubeye giderek üyeliğinizi aktif hale getirebiliyorsunuz.

  her türlü öneri, soru ve görüşlerinizi bizlerle paylaşmaya devam etmenizi ve iyi ilişkilerimizin devamını dileriz

  saygılarımızla,
  yapı ve kredi bankası a.ş.

  edit++
  sorunun browser* ile ilgili oldugunu cozdum. onlar bunu biliyor mu acaba, ya da baska bu sorunu yasayan var mi?
 • eski halini mumla aratan servistir.. kredi kartı güncel dönem işlemleri gözükmemektedir. yavaşlığı cabası..
 • müşteri kodu/kullanıcı adı'nı harmanlayıp kullanıcı kodu'nu türetip eskisinden birini bu sahaya girin demiş, parolanızı şifre yerine yazın demiş, binlerce versiyonu denememe rağmen bir türlü girip işlem yapmama izin vermemiş sitedir. ama neyse ki (iyi mi kötü mü bilmem) bunca denememe rağmen şifremi kilitlememiş binbirinci versiyonda farklı bir kombinasyon deneyerek içeri girmeme izin vererek farklı kavramlar türetip yeni yeni şifreler edinmemi sağlamıştır. dur daha bitmedi, şimdi yeni kullanıcı kodumu filan henüz tele24'ten gidip onaylamadığım için şu anki kullanıcı kodu ya da müşteri kodu ya da müşteri parolası işlem şifresi hıı ne? filan gibi bir sürü şeyi bir yere not etmeme neden olmuş, sonra tele 24'e gidip ok verdikten sonra geçerli olacakları da bir yerlere not edip bu işlemi yapmayı unutmamamı da cep telefonumun ajandasına kaydettikten sonra neyin ne olduğunu bi iki hafta içinde iyice bi belledikten sonra şifremi değiştirmemi benden istemezse pek bir güvenle kullanabileceğimi sandığım sitedir.

  tabi bunca birleşme şu bu işlemi akabinde bari kişisel bilgilerimi güncelleyeyim derken şeceremi çıkarmış, bana tarihin tozlu sayfalarında yolculuk yaptırıp teee kaç bin yıl önceki iş adresimi filan karşıma çıkarınca güncellemek adına silmek isteyince işlem hatası verip beni deli etmiş sitedir aynı zamanda. ne telefonumu güncelleyebildim, ne adres bilgilerimi ne e-mail adresimi, hepsinde de bilinmeyen bir hata oluştu?