• müşteri temsilcisine ulaşmanın tek yolu kayıp-çalıntı kart bildirim menüsüdür. ama hemen heyecanlanmayın oradan da kayıp ya da çalıntı kart bildirimi haricinde yardımcı olamıyor haşmetmaapları. ama dert etmeyin. önce inceden laf sokmayla başlayın. hakaret sayılmayacak ama karşıdakini kızdıracak şeylerle devam edin. karşı taraf saygı çerçevesinden bahsetmeye başlayınca artık içinizden ne geliyorsa koyverin gitsin. hatta benim gibi hızınızı alamayıp kredi kartınızı da kapattırıverin telefonu kapatmadan önce.

tanım: kimseye hayrı olmayan, laf olsun diye yapılmış, şikayet iletilebilecek veya herhangi bir diyalog kurulabilecek bir yapısı olmayan telefon şeysi. "bankacılık" olmadığı kesin.
  • kredi kartımı kaybetmem üzerine beni daha da mağdur eden telefon bankacılığı hizmeti.

öncelikle pazar günü arayıp kayıp/çalıntı bölümünden mevcut kartımı iptal edip yeni kart talep istemek üzere görüşme yaptım, fakat ne hikmetse verdiğim adres yarım ve yanlış olarak girilmiş. sadece cadde ve yanlış bir sokak ismi.

ertesi gün bilgilendirme mailini gördükten sonra arayıp yine kayıp/çalıntı bölümünden adres güncellemesi istedim, fakat buranın acil bir hat olduğunu ve 6-1-1'i tuşlayarak adres güncellemesi yapabileceğimi ilettiler. ben de aynen bu şekilde yaptım fakat 6-1-1'den mevcut kartım iptal olduğu için hata aldım.

tekrar aradım ve bu durumu belirttim, bu sefer de 2-0 tuşlamam iletildi. bunu tuşladığımda müşteri temsilcisine bağlanılacaktı güya, fakat sürekli olarak "bu tuşlama doğru diildir" diyip hattan düşürdü beni. yine kayıp/çalıntıyı aradığımda yine aynı saçma görüşme oldu ve üstüne üstlük burası acil bi hat yardımcı olamayız diyip azarlandım.

tekrar tuşlayarak devam etmeye çalıştığımda çok alakasız bir menüden bi şekilde müşteri temsilcisine bağlanmayı başardım, ama gerçekten çoooook alakasız bir yerdi. bu sefer müşteri temsilcimiz adresimi kabul etmemeye başladı, mahalle bilgisi yoksa adres yanlış yere gider diye laf etmeye başladı, "e ben de zaten adresim yanlış girildi diye arıyorum" dememe rağmen hiçbir şekilde çözülemedi ve en sonunda şubeye yönlendirilmesini istedim. bu sefer de şubeye gelince haber verilemeyebilir gibi ve benim takip etmem gerektiğini ilettiler.

gerçekten hayattan soğuttu, yapı krediyi sevmeme rağmen nefret ettirdi. keşke her banka garanti kadar kolay olsa aq.
  • müşteri temsilcisi ile görüşmenin mümkün olmadığı sistemdir. sürekli olarak sesli otomatik yanıtlama sistemi sizi olmadık yerlere yönlendirmek için elinden geleni yapıyor. en acilinden düzenlemeye gitmesi gereken sistem.

(bkz: rezillik)
  • insanı sinir hastası eden hizmet!

en azından faturam yüksek bir miktarda gelmesin derseniz; şubenin içinde bulunan telefonu (444'lü hat) kullanmanızı tavsiye ederim.

ikinci bir yol da internet bankacılığında bünyesindeki online yardım hizmetidir.
  • müşteri temsilcisine direk bağlanabilmek için 3 rakamlı kombinasyonu öğrenmek istediğim sistem

yeşillendirirseniz sevinirim. sim kartım değişti, internet bankacılığı için acil lazım.
  • (bkz: telefondabekleme.com) adresinin yardimiyla son 4 aramamda toplamda 2 dakika icinde musteri temsilcisine baglandigim telefon bankaciligi
  • hayatımda gördüğüm en saçma hizmet verme şekli bir diğeri de yunanistan vizesi idi ama o uzun hikaye. sanki durum şöyle gibi; bir ara şekerpınarda kocaman bir çağrı merkezleri vardı yüzlerce kişi çalışıyordu sanki bunların hepsi işten çıkarılmış ya da toplu bir istifa ile işten ayrılmışlar da çözüm olsun diye otomatik yanıt sistemi saçmalığını bulmuşlar.

kredi kartı ile ilgili belkide bir çalınma ele geçirilme durumu yaşamama rağmen ( 2 aydır borç ödeyip de kartı kullanamamak) kayıp çalıntıdan kurtarım dedim yemedi. yeniden arayın ve sırasıyla 2,3 ve 4 ü tuşlayın dedi kibar bir arkadaş ancak ne mümkün bu şekilde ulaşmak. t.c kimlik no gir, şifre tuşla. yok allah yok en son alabildiğim tek bilgi kredi kartı özeti, o da göte sürülecek bir bilgi değil.

tam bir haftadır sizden bilgi almaya çalışıyorum bankamatikten kontrol ettiğimde herşey normal görünüyor.

evet yapı kredi kaar ettiğini düşünüyor olabilirsin ama hata bende kayıp kart başvurusunda kartı kapatacak gücü kendimde birkaç aya bulacağım. kusura bakmayın ama kart bilgilerimin güvenliği için.

yapacağınız işe de , işletmeciliğe de limon ve sirke sıkayım da siz de anlayın.
  • insanın sinirlerini bozan, gösterişçi ve yetersiz bir aklın ürünü olan dandik hizmet. yapı kredi'nin tek osuruktan tayyare hizmeti. ya arkadaşım, say seçenekleri tuşlayayım. bu adamlar onun yerine konuşmayı dile çevirip dili anlayacak makina koymuşlar operatör olarak. anlatamıyorum ki derdimi. hata çok büyük. diyelim ki ne konuştuğumu algıladı, ne dediğimi de anlayacak mı? iki aşamalı çözüm var ortada; hata kümülatif artıyor. hadi tamam bunları yaptın. şu numara tuşlama arayüzünü de yedekte hazır tut. konuşmayı metine çevirmek için cloud bir hizmet kullandıklarından eminim. dili anlamak için de n-gram bag of words modeli falan sallamışlardır.
hesabın var mı? giriş yap