şükela:  tümü | bugün soru sor
 • genel müdürlüğü altunizadede bulunan bir inşaat-mimarlık firması.
 • eskisehir tramvay projesi (estram) ile rayli sistemlerde dunya birinciligi almis olan sirket..
 • taksim kabataş tünelini de yapmakta olan şirket.
 • müteahhit firma, işinin hakkını veren, gerçek mühendis, çalışanlarına değer veren, yaptığı işi sadece para kazanmak için değil, prestiji için gerekirse para kaybederek yapan firma..

  (bkz: anadoluray)
  (bkz: izmir metrosu)*
  (bkz: ersin arıoğlu)
  http://www.ym.com.tr/
  http://www.arioglu.net/

  ayrıca web sitesinden ufak bir parça:

  yapı merkezi, 1965 yılında "insanlığa mutluluk ortamı yaratarak hizmet edecek çağdaş yapı projelerini üretmek ve inşaatlarını gerçekleştirmek" amacıyla kurulmuştur. ilk yıllarında bir "araştırma ve proje" şirketi olarak hizmet veren yapı merkezi, bir çok önemli mühendislik yapılarını projelendirmiştir. kısa süre sonra, yapı merkezi genel müteahhitlik işleri de üstlenmeye başlamış ve özellikle prefabrikasyon teknolojileri kullanarak sanayi tesis ve sitelerinin inşaatlarında deneyim kazanmıştır.

  yapı merkezi, tüm faaliyetlerinde bilim ve teknolojiye özel önem vermektedir. bunun sonucu olarak da türkiye'de pek çok "ilk"e imza atmıştır. ilk şehiriçi raylı sistemin tasarım ve inşaatı, ilk çok katlı otopark projesinin yanısıra türkiye'de 1000 kg/cm² dayanıma sahip betonu da ilk olarak yapı merkezi üretmiştir. yapı merkezi'nin gayretleri ve katkıları ulusal ve uluslararsı otoritelerce pek çok kez takdir edilmiştir.

  başarılı referanslarını, sağlam mali yapısını, kuvvetli şirket kültürünü ve nitelikli iş gücünü geçerli-güncel teknolojilerle, know-how ve ileri görüşlü ar-ge programlarıyla birleştiren yapı merkezi insanlığın mutluluğuna katkılarını arttırarak sürdürecektir.
 • hangi projeyi zamaninda teslim ettigini merak ettigim sirket.
 • yapı merkezini diğer inşaat firmalarından ayıran en belirgin özelliği bilimsel çalışmalara verdiği önemdir. inşaatla alakalı yapılan pek çok seminer, toplantı, konferansa, kısacası her yeni çalışmaya destek olmasıdır. bu özelliğini takdir etmemek elbette haksızlık olur. hangi pozisyonda olursa olsun, çalışanlarına önem verdiği gerçekten doğrudur. ulaştırma alanında (raylı sistem) türkiyenin en başarılı firmasıdır desek yanlış olmaz herhalde.
 • türk taş köprü geleneğinin en güzel örneklerinden birisi olan mostar köprüsü'nün tarihi karakterine uygun yapım teknikleri ile yeniden inşaa edilmesinde yapının; temel, zemin ve temel duvarları ile su altındaki boşlukların doldurulması işlerini kapsayan 1. aşama işlerin yapımını üstlenen başarılı ve tam donanımlı inşaat firması.

  yapı merkezi restorasyon grubu, 44 yıllık bilgi birikimi ve teknik gücü ile bu 443 yıllık ata yadigarı eserin bir "barış köprüsü" olarak insanlığa kazandırılmasında görev almıştır.

  ayrıntılı bilgi için:

  http://v3.arkitera.com/…erler/2001/04/24/mostar.htm

  http://www.yapi.com.tr/…orasyonunu-yapiyor_261.html

  http://www.ym.com.tr/…erik/60/146/tarihe-saygi.aspx

  http://tr.wikipedia.org/wiki/mostar_köprüsü
 • (bkz: dubai metrosu)