şükela:  tümü | bugün
2114 entry daha
  • kesinlikle uzak durulması gereken banka. finansbank, denizbank, akbank, fibabanka... bir çok bankayla çalışmışımdır bugüne kadar bu bankayla 2 ayda yaşadığım sıkıntıların onda birini yaşamadım. ehliyetle her bankada her işlemimi yapabilmeme rağmen yapıkredi tutturmuş mobil uygulamayı kullanmak istiyorsanız çipli kimliğinizi taratmanız lazım. bankaya gidiyorum bireyselci çipli kimlik kartı diye diretiyor böyle saçmalık olur mu? borcum harcım neyim varsa kapatıp, limitimi muhakkak aybaşında başka bir bankaya taşıycağım. sizlerde kesinlikle bulaşmayın bu bankaya.
  • gördüğüm en itici banka. kredi kartını / kredilerini acil olarak kapattırmazsam kendimden utanmam ve kendime saygımın olmadığını görmek için şuraya entry bırakmak istedim.

normalde enpara kullanırım. arada şaşırtsa da gayet memnunum. çalıştığım kurum nedeniyle bu değişik firma da dahil olmuştu. tabi çalıştığı firmayı insan sahiplendikçe de insan bir şekilde harcamalarını vs firmalarına kaydırmak istiyor.

neyse.. yıl sonu. borcumu geciktirdim. yaklaşık 15 gün gecikecekti. yeni zamlı maaşlarla da rahat bir şekilde devam edecektim.

bu değişik firma her gün büyük harflerle sms atmaya başladı.
    "sn müşterimiz ödemenizi hatıratmak isteriz. yapı kredi"

şu mesaj. bu kadar. yapı kredi bankası bile değil. 4. gün gelen büyük harf smsi

"risk merkezine gecikme bildiriminiz yapılmıştır.......ödemenizi bugün yapmanızı rica ederiz."

sonra yapı kredi bankası adına her gün bir firma günde en az 1 kez, çoğunlukla 2 kez bazen 3-4 kez çeşitli numaralardan aramaya başladı. şahsi cep telefonundan bile aradılar. kollekta mı neyse firmanın adını da anlamıyorum.

arayan kişiler de saçma sapan iletişimi var. aramayın bu kadar rahatsız ediyorsunuz diyorum.

"borcunu öde sen de o zaman borcun var diye bu kadar arıyoruz" diyor.

koç grubundan soğuttunuz lan.
  • yeniden özüne dönüp, halk için uygun fiyata konutlar ve yapılar inşa etmeye başlaması gereken banka. bu sayede emlak fiyatları belki düşer. mortgage'ı da kendileri yapar. sıfır risk ile binlerce kişiyi evsahibi yapar.

hesabın var mı? giriş yap