şükela:  tümü | bugün
  • bilhassa ülkemizde eşine az rastlanan insan modelidir. laf değil icraat insanıdır. güçsüzlerin oyun dışı kalması üzerine dizayn edilen bu dünya sahnesinde dik durmak ve benzeri romantik saçmalıklara prim vermeyen insandır aynı zamanda. atılması gereken hangi adım onu ayakta tutacaksa onu atıp gücüne güç katandır.
  • yapılması neyse onu yapan insan sıradan insandır. hiçbir zaman kahraman olamaz.
  • benim bu. (bkz: düz adam) dünyada iz bırakma gibi bir çabam yok. keyfime bakıyorum. kimseye zararım yok, faydam varsa ne mutlu bana. unutmayın, bizler binlerce galaksi içerisindeki binlerce yıldızdan birinde, gene kendi çizdiğimiz sınırlar içerisinde kendi koyduğumuz kurallar içerisinde yaşayan yıldız tozlarıyız. ufak problemleri kafaya takmayın, bugün işyerinizde yaşadığınız problem, akrabanızla ya da sevgilinizle yaşadığınız problem önemsiz. 10 yıl sonra belki siz bile hatırlamayacaksınız. bir kere geldiğiniz dünyada keyif almaya bakın dostlarım.
  • yapılmaması gereken neyse onu yapan insan da benim. yapılması gerekenin ne olduğunu çok iyi bilip aksi yönde hareket etmeyi kendime şiar edinmişim. içgüdülerime ve hislerime göre yaşıyorum. evet, ilkelim ama pişman değilim.
  • yaptığınız herşey zaten yapılması gerekendir.kendinizi abartmayın
  • başlığı okuduğum anda beynimde bangır bangır duyduğum şarkı:

alırım başımı giderim efeler gibi heeeeey efeler gibi hey!!!!
  • olmak isteyip de hala olamadığım insan modeli. gözümdeki imajı gereken anda gereken doğru kararı veren insandır.

yanındakiler küçük ya da diğer manada zaman kaybettiren işler yaparken, gerekli dokunuşlarla sonuca giden insandır. tereddüte mahal vermeden, karşılaştığı sorunlar karşısında yapması gerekenleri de sanki daha önce defalarca yapmış gibi sakinlikle yerine getirebilirse tamamdır.