• çakmaktan güç alan ipod adaptörünü ısrarla cep telefonuna takmaya çalışmak.
  • drama sinavinda climax yerine climate yazmak. aptalca dalginligin fark edildigi an, kafayi bi yerlere vurmak isterken ayni zamanda kahkaha atilan an olur.
  • uzun süreli ciddi bir ilişkinin en güzel yerinde er kişi sevgilisi tarafından “ailem seninle tanışmak istiyor” denilerek ilk yemeğe davet edilir. kahramanımız, gülşen bubikoğlu’nu istemeye giden tarık akan kıvamında hazırlanır, en güzel elbiseler giyilir. güzel de bir kanyaklı pasta alınıp ebeveynlerin huzuruna çıkılır. ilk salaklık anı atlatılıp ortama ısınılır. yemekler güzeldir, muhabbet koyudur, baba da beşiktaşlıdır hatta. ilk yemek için mükemmeldir her şey. yemek biter anneye “elinize sağlık” içerikli birçok övgü dizilir. baba da “hadi ellerini yıka da bir tavla atalım, kızım arkadaşına banyonun yerini göster elini yıkasın” der bu sırada. bunun üzerine er kişi ortamın sıcaklığı ve samimiyetin verdiği salaklıkla şu cümleyi sarfeder:
    - zahmet etmeyin efendim biliyorum.**
  • bir örnekle pekiştirelim :

ortaokul zamanları..

ö : onur bize turunçgilleri sayar mısın?
    o : mandalina, portakal, muz, greyf..
    ö : muz mu?
    o : ya?

------

ö : onur bize süt ve süt ürünlerini sayar mısın?
    o : peynir, süt, yoğurt, yumurta, ayra....
    ö : yumurta mı?
    o : değil!
  • ekrana sıçrayan suyu, mouse cursor'u ile silmeye çalışmak.. kendine gelince insan kendini pek bi mal hissediyor.
    (bkz: mallamak)
  • laz anne araba kullanmaktadır. bu sırada telefon çalar, anne çantasını karıstırmaya başlar, çalan telefonu bulamayan laz anne ;

evde unuttum herhalde! der.
  • cepöğrenci ile 5 dakikası 1 kontöre konuşmanın tadı çıkarılmaktadır. konuşmanın 15.dakikasında filan karşı taraf "abi sana çok kontör girdi biraz da ben ariyim" der. "yok olum ne gerek var nasıl olsa beleş" denerek geyiğe kalınan yerden devam edilir. yarım saat sonra telefon kapatılır. ardından telefondaki operatör logosu dikkati çeker. kocaman harflerle turkcell yazmaktadir. simkart değiştirmek unutulmuştur.
  • kredi karti yerine kartvizit vermek.
  • alışkanlık gereği sol eli yastığın altına sokup uyumak. gece farkında olmadan sol kolun üstüne yatmak ve kolu uyuşturmak. sabah uyanınca, o sersemlikle sağ eli de yastığın altına sokmak. uyuşan el ve kol hissedilmediği için sağ elle sıcak, ele benzeyen bir şeylere dokunmak, yataktan "hassiktir lan bu el kimin benim yastığın altında?!" diye fırlamak..

mna koyim korku gösterisi gibiydi be. sonradan gülme krizine dönüştü gerçi ama..
  • bir arkadasimin basina gelmis bir olay:
    dis tedavisi icin tanidigi olan dis hekimine gidilir. dogal olarak tedavinin uygulanacagi bolgenin, ki bu dis sol taraftadir, uyusturulmasi gerekmektedir. hastamiz agzini acar ve doktor bey agizin sag bolgesini uyusturmaya baslar. hastanin bunu farketmesi ve uyarmasi icin artik is isten gecmistir. bunu doktor beye soyledikten sonra doktor hatasini farkeder ve belirli bir sure kendine gelemez.
    uyusturma bosa gitmesin diye de dis temizligi yaptirilmistir...
hesabın var mı? giriş yap