• buzdolabı açıkken içinden alınacak şeyi seçerken bi türlü karar verilemeyince ötmesini engellemek için kapağı sallamak. screen saver girmesin diye mouse u oynatmakla aynı mantık yani.
  • "birkaç haftalık yapılacaklar"ı tam olarak görebilmek için derste kağıda takvim çizmek, takvimi çizerken fener-malatya maçına nasıl bilet bulabilecegini düşünmek, çizilen takvimde mayıs'ın 43'üne geldiğinde ohara demek, durmak....
  • az biraz* içtiğim bir akşam taksimden levente metro, sonra da levent'ten etiler'e arabayla döndüm, park ettim, yağmur yağdığı için hızla arabadan indim ve kağıyı çarparcasına kapattım. kapı kapanmadı, aralık kaldı. açıp tekrar kapamayı denedim. olmuyor. bi 5 dakka böyle kapamaya uğraşıp yağmur iliklerime kadar işledikten sonra yere diz çöküp (yerler yağmur tabi) "amına koyyim neden kapanmıyor" diye zırlarken kapının arasına sıkışmış emniyet kemeri tokası göze çarpar. "ehehe ehühe" nidalarıyla kapı kapatılır, hoplaya zıplaya eve koşulur.

eve koşarken bu entryi (artık neresine battıysa) kötüleyen bir sözlükçüye rastlanır. erojen bölgeye doğru yapılan cüccük hareketinden yapılır ve eve koşmaya devam edilir.
  • sözlükte bir konuyu aramak istedim az önce, yazdım wildcard destekli querymi ve ara düğmesine basmak istedim. nasıl olduysa "getir" düğmesinin yanında olması gereken ara düğmesi yoktu.. ve ben yere mi düşmüş diye baktım.

..ve evet burada vermek istediğim mesaj, aramaya inanan bir birey olduğum. bütün notlarım pekiyi.
  • son enteresan login hakkaten enteresan gelmiştir ve şifre değiştirilir. dışarı çıkılır. eve gelindiğinde bakılır ki yeni şifre unutulmuş. şifre maile istenir. görülür ki mail server uçmuş! kafa oraya buraya vurulur. sonra okur modunda takılırken bu entry okunur*...

(bkz: uçuş simulatörü)
  • ac3 sesli lotrdan ses gelmiyor diye cok rahat bir 3 saat boyunca sayisiz codec pack alip sayisiz codec kurup kaldirdim. bilirsiniz bilgisayarla ilgili bi sorun olunca urasmayi ve nasi bisii oldugunu...lotr'u baska bir playerda denedigimde seslerin geldigini gordum ve microdvd'nin bozuk oldugunu dusunup diger playerda izledim, ve microya da sayisiz kufur ettim..lotr 4 saat civari bi sure sonra 30dk once bitti ve ben microyu tekrar deneme amacli actim..ve anladim ki programi mute etmisim meger...kendime dicek bi laf bulamiyorum.
  • olay ev içerisinde geçmektedir. kişiler yeterince samimi olan anne ile oğuldur. buradaki salak oğul ben oluyorum.
    o - (bilgisayarın onundeki ofis tipi büyük koltuğun çok alçak oldugunu fark eder ve alttaki kolu cekip yukseltmeye calısır. ama koltuk yukselmez. allah allah nidalarıyla (koltuk yeni) "ne zaman bozdular bunu ya" diye diye koltugu incelemeye baslar. o arada anne elinde bi sadvic ile gelir) ulan!
    a - ne oldu oğlum napıyosun koltukla?
    o - ya sorma anne bozmuslar galiba, yukseltemiyorum koltugu, kaldı böyle extra small tabure gibi.
    a - allah allah daha yeni diil mi bu koltuk ne zaman bozdularki?
    o - neeeebiliim ya bende anlamadım.. (sinir katsayısı artmaktadır çünkü kola abandıkca tek bi hareket bile olmamaktadır)
    a - koltugu ters cevir oyle dene..
    o - hmm tamam bakıcam (bu laftan sonra anne mutfağa gider işine bakar, oğulsa debelenmeye devam eder.)
    aradan 15 dk geçer.

a - (mutfaktan seslenir) ne oldu düzelttin mi koltugu
    o - hehe evet..
    a - nesi varmış?
    o - yanlış kolu çekiyormuşum. *
  • ayni is yerinde calisan abla kardes :

asfaltina bilgisayara bi baksana sen anlarsin ekran mor gosteriyor.
    arkadaki ekran kablosu yerine tam oturmamistir bana da olmustu bi bakayim . masaya oturulur. ekran tamamen gider pc calismaz.
    abla gelir
    ne yaptin demin en azindan calisiyordu?
    ne bileyim masaya oturdum ekran duzeldi tam kalkiyordum pc kapandi. elektrikler mi gitti yoksa ?
    kontrol edilir . tek tek saatlerce her yer kontrol edilir .teknisyen aranir beklenir.sandalye de otururken ayaga kablo dolanir .kablonun ucu surat kipkirmizi takip edilir. ve korkulan basa gelir fis yerinden cikmistir. kufur edilir sessizce yerine gecilir
  • ortaokul yılları. sabahın köründe kalkılmış hemen okula gidilmiştir. sınıfa girildiğinde sadece yeşim adlı kişi ordadır. sıraya yerleştikten sonra ayakta sohbet edilir bir iki dakika. sabahın körü olduğundan kantin yeni açılmaktadır. hatun kişi kantine gideceğini beyan ederek çıkar gider. ancak o dakikaya kadar sohbet edilirken hatun kişi freak'in yüzüne bakmamaktadır. sonra freak anlar. fermuarı kapalı olduğu halde kemeri ve pantolonunun üst düğmesi açıktır. fermuar açık çok unutulmuştur ama böylesi tarafımdan bir daha yaşanmamıştır, yaşanmamalıdır.
  • tarih itibariyle dün akşam tam yatıcam baktım the green mile var show tv'de bi takıldım 4.30 da bitti film. sabah 7 de kalktım maymun gibi. dedim yatayım biraz daha 8:30'a kurdum saati. 9:30 da kalktım. lan dedim bu telefon çalmadı mı acaba. bir baktım saati kurcam diye hesap makinasını açıp 830 yazmışım. kahkahalar içinde duşa girdim tabi.
hesabın var mı? giriş yap