şükela:  tümü | bugün
15 entry daha
  • link

630 milyon liraya kalyon inşaat'ın ihalesini aldığı kktc'ye denizden su taşıma projesi yani asrın projesinde deniz altındaki borulardan biri patlıyor ve tamir için yine ihale açılıyor ve ihaleyi yine kalyon inşaat 483 milyon liraya alıyor.

neredeyse yapım rakamına tamir...

vallahi güzel iş, döşe döşe bitiremediler bir tarafımıza...

edit:düzeltme
  • yanlış döşemişler sanırım...
  • bizbize yeteriz ! fakat orada belirtilen biz, biz değiliz.
  • işte hep bu cehape yüzünden istanbul'a kayyum atansaydı bunlar olmayacaktı.

(bu entry ağır ironi ve espri içerir bunun anlaşılmaması durumunda doktorunuza başvurun)
  • ne tür bi gerizekalısınız?

projenin açıldığı 2015 yılında dolar 2,90 tl. bugün 6,78. bu rakamın böyle şişmiş olması kur farkından kaynaklanıyor.

edit: arkadaşım siz beyninizi nerede bıraktınız? mesaj yoluyla ana avrat sövmek de nedir ulan? bir de blok falan yazanlar olmuş. böylesi mallar bi zahmet takip etmesin zaten beni.

edit2: lan heralde yani devlet ödemesin. isterse 1 milyar dolar olsun, isterse 10 katı yüksek olsun, isterse 100 tl olsun ama devlet ödemesin. yapan firma kimse o ödesin. bu kadar basit. ben devlet ödesin falan mı dedim. sabah sabah bu ne ulan.
  • "acaba gerçekten de patladı mı" diye kuşku uyandıran aksiliktir.
  • r: ben bu üç liralık işi sana 300'e vereceğim
    sen bizim oğlanın vakfa 288 lira bağış yapacaksın
    tamam mı koçum.

x: abi çatlamasın.

r: lan ne çatlayacak oğlum, varlık fonu'nu boşunamı kurdum bak caykur, thy çatır çatır
    görev zararı açıklıyor, zaten başına kartal imam hatip kadrosunu o yüzden atadık, görevleri zarar açıklamak.

x: abi örtülü zaten sende değil mi ne gerek var.

r: onu hanım kullanıyor artık, londra da mağaza filan kapatıyor, geçen, tayyiiip ay komple londra'yı kapatsam nasıl olur canikom dedi, zor vaz geçirdim.

oğlan ok atıyor, ses çıkarana troller pok atıyor, ben her hafta, iş bankası, baro, bekçi diye medya'ya bir gündem veriyorum, mis gibi geçinip gidiyoruz.

x: abi sizden sonrakiler malıma mülküme haciz koymasın.

r: ne? lan sen paranı burada mı tutuyorsun
    bak oğlan kız damat neyin varsa dışarıda iş kursun, sen ufak ufak oraya aktar, ova'ya sis çökünce eşin ve sen torun hasreti, sağlık sorunu vs diye bi kılıfla kibarca topuklarsın.

yada katardaki büyük kasaya getir koyalım.

x: ne kasası abi.

r: vah zavallı, lan ben o karakolu katar'a çöl toprağını beklesinler diye mi kurdum.

x: büyüksün abi, ver elini öpeyim.( şlap şulup)..

r: tamam tamam berhudar ol yavrum, tamam lan de bırak elimi salya ettin her yerini...
138 entry daha