• şimdiki sevgiliye eski sevgilinin adıyla hitap etmek.
  • yanlış whatsapp gruplarına yanlış ileti göndermek. zamanında sike benzeyen bir havuz görselini yanlışlıkla iş whatsapp grubuna atıp "yarrah gibi adfsdss" demişliğim var. daha beterlerinden korkuyorum.

(bkz: bu bir virüs olabilir mi)
  • bülent ersoy’a bülent bey demek.

amk gece rüyama giriyor!
  • gaf değilde,bazen sokakta giderken pantolonumu giydimmi diye dehşetle alt tarafıma bakıyorum.
  • yaşları birbirinden öte olan çiftlere " abiniz mi? ablanız mı?" gibi soru sormak... aman diyeyim evlerden ırak...

ha bakın ne hatırladım;

bizim bir fotoğrafçı abimiz vardı 2000 senelerin başlarında yanında baskı kutusu ve fotoğraf makinesi taşıyan bu abi geceleri türkü evlerinde müşterilerin fotoğrafını çeker kendisi bir köşede tab eder ve müşteriye sunardı. ekmeğini böyle kazanırdı.
    bir gün civcivli bir türkü evinde yine bir kadın erkek müşterinin fotoğrafını çekmiş. o gün tab edeceği makineyi evde unutunca müşteriye abi siz nasıl olsa hep geliyorsunuz ben de buradayım bir daha ki geldiğinizde fotoğrafınızı veririm demiş. adam da tamam demiş sorun yok demiş. aradan bir hafta mı ne geçiyor karşılıklı olarak oturan o çifti gören fotoğrafçı ağabeyimiz hah diyor. "adamın fotoğrafını geçen hafta tab edip verememiştik şimdi vereyim. gelmişler." diyor. adamın yüzünü görüyor kadının arkası dönük saçlarını görüyor sarışın tamam, bakıyor ki aynı kişiler. elinde fotoğraf seri bir şekilde masaya gidip masanın üstüne fotoğrafı atıyor. "buyur abi getirdim." :))

abi orası bir karışıyor öfff.. kadın meğerse eşiymiş. geçen hafta ki manitaymış. fotoğrafçıyı adamın elinden zor alıyorlar garsonlar dışarı falan çıkarıyorlar. adam arkasından bağırmış "seni bulup öldüreceğim" diye. fotoğrafçı abi bir seneye yakın o semte uğramadı.

sonra ufak ufak haber alıp işine devam etmeye başladı.
    en şaşırdığım gaflardandır.
  • korktuğum şeyi istisnasız her cenazede yaşıyorum geçmiş olsun diyerek, bilmiyorum niye böyleyim.
  • başınız sağolsun diyecekken darısı başınıza demek.
  • yanlış kişinin poposuna vurmak.
  • yakını vefat eden birine “allah rahmet eylesin” yerine yanlışlıkla “hayırlı uğurlu olsun” demek.

bu zamana kadar başıma gelmedi ama zaman zaman durduk yere aklıma geliyor bu korku. dalgın olduğum bir anda ağzımdan çıkarsa bu durumu toparlamak mümkün olmaz galiba.

geçenlerde komşusu vefat eden birine allah rahmet eylesin dedikten sonra kendi kendime acaba doğru yerde mi kullandım diye düşündüm. işin içinde ölüm olduğuna göre evet doğruydu.

bu kadar net ifadelerde sıkıntı çekiyor olmam çok garip.
  • bir topluma bir şeyler okurken bilinçaltının bağırdığı küfürleri herkese duyurmak
hesabın var mı? giriş yap