• filmi beğenip beğenmemek ayrı bir konu olmakla birlikte cem yılmaz'ın işine ne kadar özendiğini, ne kadar çok emek verdiğini gösteren bir belgesel olmuş.

arif v 216 beğendiğim bir filmdi. arka planında ne kadar çok özenildiğini görünce filmi bir kez daha izleyesim geldi.
  • (bkz: arif v 216) filminin yapım öncesi ve yapım aşamasını anlatan 5 bölümlük belgesel.

filmi çok beğenmemiş biri olarak kamera arkası yapım sürecinde cem yılmaz ve ekibinin filme ne kadar önemle yaklaştıklarını, yoğun bir çabayla çalıştıklarını ve film yapmanın gereği olan çok boyutlu kolektif ekip ruhunun ne kadar önemli olduğunu gördüm.

yönetmen kıvanç baruönü ile birlikte tüm ekip ile beraber, cem yılmaz'ın bu filme, ne derece detaylı ve titiz çalıştığını görmek, beni bir sinema izleyicisi olarak oldukça etkiledi. her sahnenin, oyunculuğun, karakter yaratımının, dekorun, kostümün yani özetle bir filmi film yapan her detayın ne kadar incelikle oluşturulduğunu gösteriyor bu belgesel.

cem yılmaz sinemaya gerçekten çok önem veren bir duruş sergiliyor. ince ince işlediği karakterleri ekibine anlatırken ki heyecanını görmek bile mutluluk verici ve kendisinin oyunculuktan öte filmi yaratım sürecindeki toplantılarda, filmin setinde ne kadar önemli bir iş yaptığını ve işini hakkını vererek yaptığını gözlemlemek mümkün.

bu belgeselde de arif v 216 özelinden genele vurunca tüm filmleri için böyle olduğuna inanıyorum kesinlikle.
  • çok beğendiğim youtube belgeseli.
    filmi de sevmiştim ama belgesel daha iyiydi.

cem yılmaz kendisine gereksiz ve çok yüklenildiğini, haksızlık yapıldığını düşündüğüm başarılı bir insan.

adam birşeyleri iyi yapma derdinde ve köpek gibi de çalılıyor. kazandığı para her zaman hak edilmiş bir para.

çok da sevdiğim bir sözü vardır:

"ben hiçbir zaman para için birşey yapmadım, ama yaptığım şey para etti, ona birşey diyemem"
  • arif v 216'nın ortaya çıkış hikayesinin anlatıldığı belgesel. filmde kol düğmelerine kadar bütün detayların ince işçilikle hazırlanmış olması beni bir kez daha cem yılmaz'ın mükemmelliyetçiliğine ve yaptığı işe duyduğu saygıya, tutkuya hayran bıraktı. kendisiyle çalışmak isterdim.

ayrıca "yapmışlar ama nasıl?"ın 3. bölümünün başlangıcındaki muazzam geyik, geyik muhabbet nedir, diye sorana gösterilebilecek nitelikte ve nicelikte bir geyiktir.

seviyoruz seni cem abi.
  • cem yılmaz'ın ustalara saygı mahiyetinde iş çıkardığı harika bir çalışma. kıymetli jeyan tözüm hanımefendiyi de bu çalışmada görmek mümkün.
  • kırılmaz cam yapmışlar, piyasaya vermiyorlarmış. bereket tükenmez kalemi piyasaya verdiler. (bkz: şehir efsaneleri/@ibisile)
  • muhteşem bir cem yılmaz filmi pre-prodüksiyon belgeseli. iştahla seyrettim desem yeridir.
  • filmden daha güzel olan bir belgesel. yüzünüzde gülümseme ile izliyorsunuz
  • film kadar güzeldir. film de bir o kadar güzeldir. belgeseli överek filmi gömmeyelim.
    tanım: mükemmel bir belgesel.
  • çok başarılı bir belgesel. merakla bekliyorum her bölümünün yayınlanmasını. jenerasyonumda yaşadığım en iyi tek şey muhtemelen cem yılmaza denk gelmiş olmak
hesabın var mı? giriş yap