şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kadıköylü bir şair. ingilizce öğretmeni. ilk şiirleri şiir oku dergisinde çıkmıştı. ilk romanı üzerinde çalışıyordu en son gördüğümde.
  • ilk şiir kitabı fırtına günlüğü, yitik ülke yayınları'ndan çıkan şair. harika şiirler.
  • sempatik kişilik, gürgen öz'ün ablasıdır.
  • göz

ıssız gece ıssız ev
    sessizlikle ip oyunu
    yüzüm güzel bir örümcek ağı
    saçlarım ipekböceğinin uykusu

anne rahmi
    mavi kabarcıkların ninnisi
    su şarkı söylüyor
    aynı yatakta uyumuştu ağabey
    aynı yatakta kök verdi ağaç
    aynı yatakta aktı kan ve ırmak

gözkapağı gibi açılıyor ay
    kocaman bir kırkayak
    yürüyor evin içinde
    yankılanırken ayak sesleri
    vurarak öldürüyor onu anne

gecenin karınca yiyeni
    aşkımı değil şeytanı ye
    odur bakanın gölgesini
    kaburgalara eken

ıssız bakış ıssız göz
    giyotin bölüyor sessizliği
    başkalığın uyumuyum ben.
  • henüz tam anlamıyla keşfedilmediğini düsüdüğüm,ilk siir kitabı gercekten fırtına gibi esen,ufacık kelimelere yılları sığdırmayı başaran,tatlı yetenek!
  • ikinci şiir kitabı olan şiirli müzik kutusu yayımlanan şair.
  • berlinli apartmanı isimli romanıyla pek çok agatha christie romanına taş çıkartacak yazardır. kitaptaki konu öyle bir akar gider ki 'kaç sayfa okumuşum lan 2 dakikada' diye şaşırırsınız.
  • berlinli apartmanı ve şeytan disko adında iki romanın yazarıdır. korku ve cinayet öğelerini işlemeyi sever. üslubu o kadar tatlı, o kadar masalsıdır ki hem korkutup feci yürek hoplatır hem de ananesinin dizinin dibinde masal dinleyen çocuk moduna sokar insanı. bu iki duyguyu bir arada okuyucuya hissettirmek kolay iş olmasa gerek. bu yönüyle bana biraz agatha christie'yi anımsatsa da kurgu ve anlatımında kesinlikle kendi tarzını hissettiriyor. kadıköy, moda ve adalar'ı sevmesi, kitaplarında insanı buralara mutlaka götürmesi de ayrı bir güzellik katmış bana kalırsa.