şükela:  tümü | bugün
 • 1948 rize doğumlu diye yazmışlar özgeçmişine. sosyalist feminist yazar. `nezihe muhiddin kulliyati`'ni hazirlayarak bizleri mutlu etmiştir. diğer bir kitabı için (bkz: kadınsız inkılap)
 • 'hadım yasası' ile ilgili iyi bir yazı kaleme almış. çok da haklı!

  "tbmm alt komisyonunda kabul edilen kanun tasarısı tam da akp tipi intikamcı, muhafazakâr zihniyeti ortaya koyuyor. kadına yönelik şiddet politik bir sorundur, tıbbi değil. erkeklerin egemenlik zihniyeti değişmedikçe, eril imtiyazlar ortadan kalkmadıkça, toplum bu yönde bir kültürel devrim yaşamadıkça, feminist devrim gerçekleşmedikçe, kadın bedeni meta gibi alınıp satıldıkça, piyasa ekonomisi devam ettikçe kadına yönelik şiddet de son bulmayacaktır."

  http://www.marksist.org/…nligine-karsi-duramazsiniz
 • modern türkiye'de siyasi düşünce cilt 9'da "kadın kurtuluşu hareketlerinin siyasal ideolojiler boyunca seyri" adlı çalışması bulunmaktadır. yazıda, kemalizm, islami canlanma ve sosyalizm dönemlerinde ülkedeki kadın hareketinin nasıl olduğu, neleri reddettiği, feminizmle çelişen yanları gibi konular ele alınmıştır.
 • etyen mahcupyan, yıldıray ogur, rasim ozan kütahyalı ile aynı bildiriye imza atarak tarafını iyice açık etmiş insandır.

  http://m.t24.com.tr/…ris-akademisi-bildirisi,305166
 • başlığının ilk girisinde sosyalist - feminist yazar olduğu söylenmiş. daha sonraki girilerde ise zaman içerisinde akp çizgisinden ayrılmadığı görülmekte. marksist.org'da yazıları yayınlanmış, anladığım kadarıyla cumhuriyet aydınlanmasının eleştirisini yapıyor genellikle; tabii ki "feminist sosyalist" çizgide... kabataş yalanına ortak olmuş, rok mokla aynı bildiriye imza koymuş.

  türk solunun kendini düşürdüğü durumun özeti buradan görülebilir. "feminist sosyalist" kimliğine bir yazarın zaman içerisindeki evrimi böyle olmuş.
 • tipik yaeci.