şükela:  tümü | bugün
 • uzun süredir bir dövme yaptırmak istiyorum. ne yaptıracağımdan emin olamadığım için yaptırdıktan hemen sonra pişman olur muyum endişesi var. insan hayatı boyunca vücudunda ne görmek ister, benim hayatımın merkezinde neler var bunları nasıl yansıtabilirim gibi düşünceler çoğaldıkça yaptıracağım dövmeyi seçmek zorlaşıyor ve kararsız kalıyorum. ilk defa dövme yaptıranların, yaptıracakları dövmenin ne olacağına, vücudunun hangi bölgesine yaptıracaklarına nasıl karar verdiklerini ve yaptırdıktan sonra hissettiklerini merak ediyorum.
 • haklı bir korkudur. eğer bundan korkuyorsan zaten henüz zamanın gelmemiştir.
 • (bkz: tattoophobia)
 • kendi adınızı yazdırıp kıro ve rezil bir dövmeye sahip olarak dozajını artırabileceğiniz korku.
 • her dövme pişmanlık içerir. öncelikle bu konuda hem fikir olalım.

  mesela;

  dövmeni yapan sanatçı iyi değildir, pişman eder seni.
  dövmeni yapan sanatçı iyidir, seçtiğin modelden pişman olursun.
  dövmeni yapan sanatçı iyidir, seçtiğin model iyidir, yaptırdığın bölgeden pişman olursun.
  dövmeni yapan sanatçı iyidir, seçtiğin model iyidir, yaptırdığın bölge iyidir, daha önceden neden yaptırmadım diye pişman olursun.

  kısaca her halükarda pişman olursun.
 • dövmemden gayet memnun olduğum için öyle bir korku yaşamıyorum. eğer pişman olacaksan baştan hiç yaptirmayacaksın. zira geri dönüşü yok bu işin
 • ileride pişman olacağınızdan korkuyorsanız, kesin olacaksınız hiç yaptırmayın.

  ama şu anki halinizi seviyorsanız ve dövme kişiliğinize uygunsa yaptırmaktan korkmanıza gerek yok.

  burada önemli olan dövmenin size ait, sizin tarzınız, kişiliğinize uygun bir şey olması. sevgili ya da arkadaş grubu için yaptırılan dövmeler genelde pişmanlık getirir, ama kendiniz için yaptırdığınız dövmeden pişman olacağınızı sanmıyorum.

  bende henüz bişey olmadı :)
 • dövme yaptırmayı gerçekten isteyenler için göze alınması gereken - zorunlu- korkudur. yaptığımız tüm eylemlerin sorumluluğu bize ait ve bunun sorumluluğunu da insan taşıyabilmeli. mesela benim de koca bir kafam var ve onunla ömür boyu yaşıyorum, sevmiyorum da. ki ben yaptırmadım. bu daha acı bence.

  ayrıca küçük bir şeyle başlarsın kapattırması kolay olur. ben yaptım oluyor.
 • ilk dövmemi yaptırırken dövmeci çok gözünün önünde olmayan bir yere yaptırırsan sıkılman zorlaşır demişti. haklılık payı var, şimdiye kadar yaptırdığım hiç bir tanesinden sıkılmadım aksine hastalık gibi, istedikçe istiyorsun. evet, geri dönüşü yok o yüzden pişman olunmayacak modeller seçilmeli, iyi bir dövmeciye yaptırılmalı ama öyle üzerinde aylarca düşününce o dövme yaptırılamıyor, 2 günde karar verip yaptırmışlığım da var. en ufak bir şüphe varsa bence gerçekten istenmiyordur, kesin emin olmadan yaptırılmamalı.
 • ben anlamıyorum bu insanları, yıl olmuş 2016 2017'ye girmek üzereyiz.

  çok pişman olursanız, sildirirsiniz abi neyin derdindesiniz? kalıcı dövme kalıcı dövme diye o kadar mı oturmuş kafanıza, her şey silinir artık teknoloji diye bir şey var.

  ayrıca bu korkuyu duyuyorsanız gerçekten, dövme yaptırma fikri kafanıza tam oturmamış demektir, sanatçısı, modeli, dövmenin yeri ve büyüklüğü olabilir ama bir şeyler oturmamış demektir, yaptırmayın.