şükela:  tümü | bugün soru sor
 • özlem tekin klasigi.
  super atraksiyon, ambiyanslarin rezone oldugu $aheser, lastik turkcenin de taarruzuna ugrami$(bkz: yar bana vermedi) alternatif rock(imsi) $arki.
  amcamin cay bahcesinde cali$tim yaz boyunca, gunde 35 kez dinletirdim mu$terilere.
  (ek$i minibrowser olmasaydi bu netrynin bo$ oldugunu gormezdim herhalde)(bkz: te$ekkurler minibrowser)
 • özlem tekin'in her dinleni$te tekrar tekrar gazotesi sozleri, alternatif rock(imsi) melodisi ile insani kendinden geciren, lastik turkcemizin saldirisina da uurami$(bkz: yar bana vermedi), super atraktif $arki.
 • özlem tekin'in kaplumbağa topladığı klibe sahip cenk eroğlu $arkısı.
 • neden aklımda kalmışsa, bu şarkının klibinde cem yilmaz kirmizi, uzay kasa bir bmw ile ortama geliyordu. sanıyorum esas kızımız özlem tekine "gel arabaya" gibilerinden bir şey yapıyordu ve siktir'i yiyordu. böyle bir klibe sahip şarkıydı işte.

  edit : polifonik osuruk uyardi beni z3 cabrio ile geliyormuş, yıllar sonra tekrar izledim klibi ki haklı benim aklımda yanlış kalmış.
 • zamanında zamane gençlerini de pek bi gaza getiren şarkıydı.özlem ablamız gibi motorumuza atlayıp ülke turuna çıkacaktık, terleyince duracak su içecektik köylü teyzelerin şaşkın bakışları altında.sonra basacaktık gaza yeniden, hiçbir şey umrumuzda olmayacaktı, millet bisiklete binecek biz motorsiklete binecektik, kaplumbağa kurtaracaktık falan..cem yılmaz olmasa da olurdu, biz özgürdük ya..yoktu tabi o zamanlar özgür kız falan.amaan neyse işte,
  bi bok olamadık...
 • bu klipte özlem tekin'in saçlarının altı kazınmıştı da, "özlem tekin saçı" diye böyle bir furya çıkmıştı o dönem. ben de kapılıp kazımıştım altlarını. bi de yards sponsor olmuş bu klibe. yüksek belli yards pantolonların meşhur olduğu dönemdi herhalde. kırmızı arabalı yavşak rolündeki cem yılmaz'a da tam olarak "hasiktir lan" demiştir özlem kızımız aynı şarkının klibinde.
 • an itibari ile sourberry'mizi inleten şarkıdır. poetaster hatıraları diriltmiştir.
 • ulkemizdeki rock kivilciminin alevlenmesini saglayan ozlem tekinin ilk albumunun ucuncu klip sarkisi. sarkinin klibinde ise cem yilmaz ile ozlem tekin arasinda gecen diyalog su sekilde gelismistir:

  ozlem tekin motorsikletiyle issiz bir yerde durmus yolun uzerinde karsidan karsiya gecmeye calisan kaplumbagalara yardimci olmaya calisiyordur. aniden kel kafali biri * kirmizi ustu acik bir bmw ile yanasir. olaylar gelisir...

  cy: ... * * *
  öt: görmuyor musuun? *
  cy: ... * yanındaki boş koltuğu gösterir
  öt: hassiktir len! kaplumbagalari gormuyor musun? *
  cy: napiym ya! *

  der ve gunes gozlugunu takarak, gelirsen ekime gelmezsen sikime kadar isaretini yapar. arabasini geri vitese takar, oradan uzaklasir. henuz 24 yasinda olan ozlem tekin ise adamı hasta eder, kanser eder, aşık eder.
 • el ver boy ver ne ola ki, hayır demir aldıysan zaten gemidesin demektir. niye dalıp gidiyosun boy verdiriyorsun özlem?. adamı gemine al.. hasret özleme nasıl döner ki, zaten ikisi de aynı anlamda. hayır özlem tekin'e hasret döndü diye düşünsen yine işin içinden çıkılamıyor, hasret dönmez ki hissedilir. yar nedir bir kere böyle tam gaz bir rock parçasında? hayır bir de yıllarca dalga geçildi yar bana vermedi diye.

  amaaaa tüm bunlara rağmen yıllarca dinledik. hele klibi ilk çıktığı zaman bütün ergen kızlar saç diplerini kazıttı...