şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: flört)
 • insan, insan olmadan evvel yar olmalıdır. yarın yanağından gayrı her yerde, her şeyde hep beraber olmalıdır insan. ancak bu şekilde insanlık yolculuğunda bir adım atabilir "ol"maya doğru.
 • varoluşçuluktan bile zordur, ötekini okursun edersin, anladım ettim dersin,
  buna gelince ise, fayda etmez hiç bir dersin.
 • bâr oluşçulara tepki olarak doğmuştur..

  yekdiğerine hayatı zorlaştıran, yaşam enerjisini azaltan, parazit yapan, ayağına taş, yoluna diken olanlara karşı bir duruştur.. takipçileri arasında bundan somut herhangi bir fayda elde edene rastlamadım.. hatta dışarıdan bakınca görülen büyük kayıplar göz önüne alınırsa uygulayıcısı açısından oldukça sakıncalı olduğu anlaşılıyor..

  olumlu etkisi ise oldukça derinlerde.. bu dünyanın kelimeleri ile tanımlanacak veya anlaşılabilecek türden bir şey değil..

  yalnızca lafını edip geçiyor ve sözün romantizmiyle yetiniyorsanız çok sorun yok.. ama hakikatte kan, ter ve gözyaşı ile dolu üzücü bir yol yâr oluşçuluk.. kimseye önerilecek veya özenilecek bir tarafı yok.. çoğu zaman insana yolunu şaşırtacak kadar sarsıcı negatif etkileri var.. bu çağda sahip olunan az miktardaki değer yargılarını kaybetmek ve zar zor korunan iç dengeyi tümden yitirmek ihtimaller dahilinde..