• masabaşlarında rakıyla yıkanır da çeyrek çeyrek verir acıyı.
  • çok çok şahane sözleri olan yeni kalben şarkısı. kadının sesi ve söz yazımı über ama beste yapımı eh.
  • kalben'in ikinci albümü sonsuza kadar'da sözü ve müziği kendisine ait olan şarkısı.

her dinlediğimde farklı bir yerden yakalıyorum şarkıyı. albümün en iyisi bence.
  • mesela kalbim, evet kalbim...
    sırf saçma hayaller peşinde koşan koştukça yorulan kalbim...
    peki neden kalbim?
    kırdılar çünkü
  • kalben'in yeni albümünde loopa sardığım ikinci parçası. hayır bir sonrakine geçemiyorsun ki doymadan. bağlıyor kendine sımsıkı. sorduruyor, söyletiyor.

yine de tanırsın bilirim, karanlık bi yerde bulursun beni.
  • kalbenin sonsuza kadar albümünün en iyi sözlerine sahip şarkı. kendisine duyduğum sevgiden tam bağımsız bu şarkının sözlerini nerede duysam vuruludum. ilk gençliğimizde çok canımız yanıyor öyle ki bir daha yanamaz sanıyoruz, bu çekilmiş en büyük acı sanıyoruz. bazen hakkını verelim büyük ve haklı acılarımız da oluyor ama geçiyor. bu şarkı, geçeceğini öğrenmiş bir şarkı. büyümüş. bakın zalimliğini de öğrendim insanların diyor. görüp alay edeceksiniz yaramla ama hazırım diyor. konfor alanına çevrilmez yara diyor. ekmek edilmez. eh, her şey kabul ile mümkün oluyor. yaramı kabul ediyorum diyor. daha ne?

yaradan derin bir aşk ancak yarayı kabul ile mümkün. *
  • "benden onda da var dedi, yarasini sevdim"

kalben'in sanirim iki albumdur yaptigi, sozleri en manali sarkisi. ay hadi hemen dinlemeye baslayip kapatamayalim yaralari.
  • sertab erener'in en iyi şarkısı. levent yüksel'in geri vokali olmadan çok eksik kalırmış. sözleri ve müziği bu kadar iyi harmanlanmış başka şarkısı var mı, çıkaramadım.

"kim tutar ki elini bir daha?
    içini kanatan bir rüya olur bu yara
    bir masalın sonunda ölüme,
    aşkını anlatan bir kadın olur bu defa."
  • insanların kimlik belledikleri. üstelik sevmedikleri. sıkı sıkı tutundukları ama. onu iyileştirmeye yönelik bütün müdaheleler karşısında hırçınlaştıkları, kapanmasın istedikleri. sımsıkı, sevgisizce ama sımsıkı sarıldıkları. pvc ile kaplatıp üzerlerinde taşıdıkları... oysa yeterince sevseydik yaralarımızı, bir toprak da olabilirlerdi. çiçekler açardı kanayan yerlerimizden. iyileşen yaraların yok olduğunu sandık.
  • iz bırakır. yara izleri ruha giden yolun haritalarıdır.
hesabın var mı? giriş yap