• umarım tedavi için geç kalınmamıştır, kalınmaz.
    (bkz: up)
  • yardım edilse ne güzel olur.
    yaralı bir can kurtulur.
  • durumu olanın yardım etmesini dilediğim mesele. haydi abiler ablalar.
  • gündeme taşınması gereken çağrı. haydi!
  • up
  • umarım kısa sürede şifa bulur,bildiğim kadarı ile bulunduğunuz yerde belediyenin veterinerlik birimi ile irtibata geçerseniz hayvanın tedavisi yapılıyor.
  • up
  • kuzucuk bir an önce inşallah iyileşir ve yardım edecek kişiler bulunur.
  • devamli antibiyotik vererek hayvani baska yerlerden -bobrek- sakatlama ihtimaliniz var. mumkunse elbette ki bir hekimin gormesi iyi olur. fakat iltihapli acik yara icin sadece oksijenli su - tentürdiyot yeterli gelmez. oksijenli su ile yikama yaptiktan sonra -tabii ki kurtlar da temizlenmeli- madecassol merhem ve furacin merhemi birebir karistirarak yaranin uzerine bolca surebilirsiniz. yara delik bicimindeyse merhemleri deligin icine gomun, sorun olmaz. madecassol merhem 17.5 tl, furacin merhem 3.5 tl. ayrica merhemlerden once 1 adet rifocin ampulu siringaya cekerek iltihapli yaranin uzerini kaplayacak kadar dokup ardindan merhemi uygulayabilirsiniz.

bu yazdiklarim saglikli bir hayvanin yaralarini gecirmekte oldukca yararli ilaclar. fakat fotograflarda gozuken durum hayvanin oldukca duskun gozuktugu. yaradan kan gelmesi cok sorun olmasa da agiz ve burundan gelen kan baska rahatsizliklarin belirtisi olabilir. o konularda da gercekten bir hekimin gormesi hayvanin yararina olacaktir.

iyi haberlerini duymak istedigimiz candir.
  • sadece 1. fotoğrafa baktım daha fazla bakamadım. dayanamıyorum hayvanların acı çekmesine. ımkani olan herkes yardım etmeli. daha organize bir kampanya yapılsa ne güzel olur.
hesabın var mı? giriş yap