şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ufak tefek cinayetler dizisinin harikulade şarkısı. sözleri şu şekildedir:

korkunun ipliği kalpte dikiş tutar mı?
    küçücük yalanlar dev aşkları yutar mı?
    şu tarihi her zaman kötüler yazarlar,
    bak kahramanlarla dolu adsız mezarlar.

gerçek gülüşler tek taşa satılır mı?
    zümrüt dolu taçlar şefkatle sarılır mı?
    zalimler tahtlarından tek bir sözle düşerler,
    en sinsi silahlar mutfakta pişerler.

bir kuş yuvasında ya da bir masumun ah sesinde,
    saklanır en günahkar en utanmaz ihanetler,
    her yaralı ruhun metruk arka bahçesinde,
    işlenir her gün böyle ufak tefek cinayetler.
  • bir müzik, bir diziye ancak bu kadar uyabilir. klibi izlediğinizde bunu farkediyorsunuz zaten. loop'a alınasıca. emeği geçenleri tebrik ediyorum burdan.

"her yaralı ruhun metruk arka bahçesinde,
    işlenir her gün böyle ufak tefek cinayetler..."
  • dun aksam denk geldigim loopa alip saatlerce dinledigim ve gectigi diziyi* izlemeliyim hissi uyandiran ama sonra sarkidan kopamadigim icin diziyi izleyemedigim sarki.
  • şarkı güzel sözleri de öyle söyleyen kişinin sesini çok beğendim. öyle ki hayalimde ona cem karaca şarkıları söylettim. ama şu klipteki topuklu ayakkabı sesi yok mu kardeşim beynimi deliyor.
  • sonunda spotify'a eklenmiş güzel ufak tefek cinayetler soundtrack'i. link
  • dinlerken 20 sene once lisede teoman dinledigimiz zamanlari hatirlatan sarki.
  • ufak tefek cinayetler son bölümleri dışında beni yerime çivileyip gözlerimi kırpmadan izleten bir diziydi ve yeni sezonu dört gözle bekliyorum çok özledim. bu şarkıyı dinlemekten artık ciğerim düşecek. dizinin kaliteli olması yetmiyor çalan müzikler de çok kaliteli. fırat ağacık’ın sesi resmen kadife gibi işlenmiş şarkıya ve başka biri söylese aynı etkiyi yaratmazdı eminim. şarkının klibi de çok iyi zaten ve bana biraz lenny kravitz’i hatırlatmadı değil tarzı. her bölüm çalsalar diye bekliyordum ama işte spotify’da dinliyoruz sürekli.
  • inanılmaz şekilde shivaree'den goodnight moon'u andırmaktadır.
    goodnight moon'a benzemesi , güzel bir şarkı olduğu gerçeğini değiştirmez.

goodnight moon