şükela:  tümü | bugün
  • başına kötü bir olay gelen kişinin, etrafındaki meraklılara olayla ilgili ayrıntıları anlatmaktan derdinin acısını bi tarafa bırakması, insanların dedikodu merakı yüzünden çileden çıkması sonucu serzenişi. bir deyimdir.
  • son 1 haftadır söyleyen kişiye çok fena hak verdiğim atasözüdür.
    saç maşası ile alnımı yakmamdan mütevellit doktor da güneş görmesin iz kalır dediğinden o bölgeyi bi süredir sarmak zorunda kalıyorum. o kadar çok kişi ne olduğunu soruyor ki, hepsine tek tek anlatmaktan bıktım artık.
    marketteki amca,tramvaydaki teyze bile “noldu kızım alnına?”diye soruyor.anlatıyorum,sonra tek tek tavsiye veriyorlar.şunu kullan geçer falan diye.
    spor hocam bulgaristan’da yapılan domuz yağı kremi getirdi, annem el yapımı yanık kremi kargoladı,bi arkadaşım kantaron yağı kargoladı,doktor bilimsel bi krem yazdı.
    öğrencilerim genel kanaati bunlar hep nazar hocam şeklinde olduğundan onlar zemzem suyu ve okunmuş su getirdi. ay minnoşlar,yerim!
    hangisini kullanacağımı kombinasyonla hesaplıyorum artık :/
    evet yaramdan değil,sorandan usandım ama
    şöyle de bi şey var.:
    iş yerindem bi kadın gördü ve sormadı. ben içimden “bu niye sormadı lan?sinsiiii!! sevmiyordu demek beni” diye geçirdim.
    sormaları iyi bi şeymiş aslında diye fikrimi değiştirdim.sağolsunlar,eksik olmasınlar.