şükela:  tümü | bugün
  • geçenlerde baktım sesli mesaj gelmiş. dedim kim gönderdi falan, dinliyorum anneannem konuşuyor ama mesaj falan bırakmamış, biriyle konuşuyor direk fısıltı halinde bir ses geliyor
    - cumartesinden sonra mesaj bırakın diyor, ulaşılmıyormuş cumartesinden sonra mesaj bırakcakmışız, nere gitti bu cumartesiye kadar

yazar notu: mesaj bırakmadan önce şu meşhur "aradiginiz kisiye su anda ulasilamiyor sinyal sesinden sonra mesajinizi birakabilirsiniz" cümlesinde ki sinyal sesi lafını cumartesi anlamış kendileri.
  • anneannenin canı kola içmek ister, fakat ilk yudumu almasıyla birlikte pişman olur, ve bombayı patlatır: tadı boğazımdan geçmeden dumanı burnumdan geldi
  • annane=a
    buralardan hemen gidesim var=b
    a- belini bıkınını ört
    b- bıkınım nerem oluo ki?
    a- fanila giy
    b- hıım evet açıklayıcı oldu

whitney houston -the bodyguard soundtrack albümü-i'll always love you şarkısı o zaman bir klasiktir sevilerek dinlenmektedir hemde kasetten yaaa öyle eski yani
    a:kıııız bu kadın ne ulur?yetti canıma bu enik aaaaa....
    b-ulumuyor annane şarkı söylüyor ayrıca enik dediğin...
    a-iyi kapat ulumasın artık enik gibi

bahçeye girdiğimi gören annanem pencereden
    a-dur çalma kapıyı
    b-neden açmıyorsun telefonu meraklandım
    a-reklamda mı aradın?
    b-?!?
    a-ben kara yağızın dizisini iziyorum gelirim bitince
    denir pencere kapatılır. hayır panik atak geçiren torun içeri alınmaz.burada ki kara yağız kenan imirzalıoğludur.bahsi geçen ve reklamlarında aranmazsa telefonlara çıkılmayan dizi de deli yürektir.ha birde kapyı çalmamamızın sebebi elektirik tasarrufudur.bu yüzden tanıdık birini gördümü pencereye çıkar ama bir tasarruf göremedik henüz.
  • - yazın löp löp dondurmaları yiyorsunuz, kışın da hastalanıyorsunuz. zıkkım yeyin e mi.
  • anneanne, teyzenin yaptığı evlilikten memnun değildir. ilk başlarda eniştenin yüzüne bile bakmazken zamanla yumuşar, damadına elini öptürse de hala kızının yanlış bir tercih yaptığı kanaatindedir. gel zaman git zaman evlilik sallantıya girer, evden kavga gürültü eksik olmaz. mevzu hakkında konuşurken anneanne'nin ağzından, bir "ben demiştim" edasıyla şu sözler dökülür :

"gönül düştü bi boka*, o da mis gibi koka. koklasın dursun*!"
  • makineyi goyverttin mi?

meali: çamaşır makinesini çalıştırdın mı? *
  • içinde yiyecek bişey bulunamayan buzdolabını tarif etmek için:

"sik vursan toz kalkar"
  • profiterör.
    (bkz: profiterol)
  • eve erzak getirmesi gerekip de eli boş gelen erkek için:

"gene iki tek* bir yükle* gelmiş."

veya

"gene sikini sallaya sallaya gelmiş"

(bkz: sikini sallaya sallaya gelmek)
  • kuzenlerin düğünde giydiği straplez, tek omuzlu kıyafetlere bakıp 'iyi güzel de buralara kumaş yetmemiş mi?' gibi sözlerdir.