• bu anons sanli urfa’nin bir ilcesinde ilce merkezine dikilen fidanlarin ertesi gün kirilmasindan dolayi belediye hoparlöründen yapilmisitir.

„dikkat dikkat! belediyemizin diktigi agac fidanlarini kiran heyvansa zaten heyvandir. cocuksa heyvan cocugidir. eger büyükse hevyan ogli heyvandir.“

ey sanli urfalilar! kasiklarim gülmekten imha oldu. allahta sizinkini imha etsin!
  • eminonu zeytinburnu arasi tramwayda;
    -makinist kabininin arkasindakiler rahat durun
    -ehuheuhehueh
  • " katlara erkek görevli çıhacahtırr
    katlara.. pıhh pıhh.. erkek çıhacahtır,
    duyurulur
    duyururur.. "

(ahmet dayı, sene 1999, yer maslak kız ögrenci yurdu..)
  • ataturk havalimani, 99 senesi, eski dis hatlar c terminali. (sabah 4 mu ne)

"lutfen dikkat. pegasus havayollarinin hedehodo sefer sayili ucagi... iii, sey ucagi... neydi ya?" (ses kesilir)
  • kilyos'ta bir plaj.

-lütfen dikkat.sayın müşterilerimiz,lütfen duşlarda sabun kullanmayınız.

15 saniye sonra:

-ulan adama bak hala şampuanlanıyor yaa..hişş..kese veriyim mi kese?
  • theme hospital isimli oyunda gecen tum anonslar.
  • bir okulda öğretmenin çocuğunu okulda kaybetmesi üzerine hizmetlinin yapmış olduğu anos:
    -peliin! ecele buraya gel. anan beklii.
  • yer: haritacılar tatil sitesi (a.k.a bahadır)

- sayın site sakinleri! sitemizde iki aaadet muhappet kuşu kaybolmuştur. bulanların insaniyet namına müdüriyete getirmesi rica olunur. tekrar ediyorum... (efenim burda konunun özgünlüğü dışında anonsu yapanın can alıcı vurgularına da dikkat çekmek isterdim ama yazılı ortam buna müsaade etmiyor maalesef)
  • mecidiyekoy profilo sapagi - sene 95 yazi, o zamanlar profilo yok, cep telefonlari daha yeni moda oluyor, polisler duruma kil, henuz yasak degil - bir yandan omzumla kulagim arasinda tutmaya calistigim telefonla konusuyorum (ericsson 338) bir yandan da iki gun once yandan yemis olan sirketin kartalini zaptetmeye calisiyorum, bir yandan da trafik var, yolun karsisindaki devriye otosundan gelen bogurtu :
    -kartaldaki hergele ... telefonla konusacagina araba kullanmayi ogren.
hesabın var mı? giriş yap