• - saçımı kestirdim, nasıl olmuş?
    + sikime benzemiş.
    - yapma ya, o kadar mı kısa olmuş?
  • gümüş olup olmadığı muallak olan bir tespih elden ele dolaşıp ortamdaki herkesin yorumuna vesile olmaktadır. çok bilmiş, kimya mühendisliği son sınıf öğrencisi bir arkadaş tespihin kesinlikle gümüş olmadığını savunup ortalığa çemkirmektedir. tam bu sırada fazla tanışık olmadığımız ve ne işle meşgul olduğunu bilmediğimiz bir abi mevzuya girer ve tespihi eline alıp inceler. arkadaş çemkirmeye devam etmektedir.

arkadaş: ya saçmalamayın gümüş olsa o kadar hafif olmaz, hem çok parlak o vıdı vıdı vıdı.........

abi: gümüş bu.

arkadaş: aaabi! ben kimyacıyım!

abi: ben de kuyumcuyum?
  • çok da alakam olmayan bir topluluğun partisinde bir çift kavgaya tutuştu.
    hayatımda ilk defa bir erkeğin ağzından "beni kaldıramıyorsun" sözünü işitmiştim.

kızın cevabı:
    -sikini kaldırabiliyorsam, seni haydi haydi kaldırırım!
  • sozlukten olmasa da..

bir kiz arkadas(x), bir arkadasiyla(y) barda otururken y'nin zar zor ayrildigi eski sevgilisini bir kizla(z) gorurler ve kizin haline acirlar. cocuk tuvalete gittiginde kizin yanina giderler ve...

x: ya bak o cucuk soyle boyle bik bik
    y: ben zor ayrildim, soyle serseri boyle mafya, vik vik
    z: ne biliyorsunuz belki ben kaşarıaaam?
  • ilkokul 3. veya 4. sınıf olsa gerek. müzik dersi, öğretmen daha gelmemiş. cem adlı hınzır bir arkadaş o sırada müzik kitabında olan süt içtim dilim yandı isimli türküyü kendi versiyonuyla söylüyor:

-süt içtim götüm yandı, ah amanın amanıın!

o sırada öğretmen içeri giriyor, belli ki cem'in söylediği türkü versiyonunu duymuş:

-oğlum sen sütü nerenle içiyorsun?
  • başlık: eksi sozluge bir daha gelinse alinacak nickler

entry: akla bir anda gelip de müthiş bulunan ve fakat çoktan statik bir nick sahibi olunduğu için içimizde hep bir ukte olarak kalacak nicklerdir.

en basitinden ben ekşi sözlüğe bir daha gelsem "istenmeyen tüy" koyardım nikimin adını.
    (lekelimelek, 08.01.2005 02:40 ~ 03:33)

ayar: sahsen bu güne kadar öyle bir sey düsünmemis olsam da bu saatten sonra seve seve "nickimin adini" lazer epilasyon koyardim!
    (katil balina, 08.01.2005 02:42 ~ 03:19)
  • seneler evvel, ortaokul fizik dersindeyiz hoca kalıtımsal bişiler anlatıyor göz rengimizin anamızdan babamızdan nası geldiği filan falan. sınıf tembeller ordusu ile dolu bir kolejin en rezil sınıfı denilebilir.

hoca -şimdi çocuklar örnekle anlatayım, misal eren ( sarı saç mavi göz ) annenin gözü ne renk
    eren - kaverengi
    hoca - babanın gözü ne renk?
    eren- o da kaavereengi
    hoca - evet gördüğünüz gibi erenlerin tüpçüsü renkli gözlüymüş çocuklar, kalıtım böyle de ciddi bir konu..

lan çocuk hocaya ters ters cevap vericem derken ne göt olduydu arkadaş, hala hatırlarım.
  • bir pazar sabahı saat 8:30 civarı sokakta amcamızın birisi odun kırmaya başladı. sabah 8:30 lan. pazar!
    içten içe küfür ediyorum adama. cama çıkıp adama bağıracaktım kiii, karşı apartmandaki teyze bir hışımla cama çıktı. "eveeet kavga geliyor" dedim. elbette teyzenin tarafındaydım.

"-bu ne yaa sabah sabah? rüyanda mı gördüüün? ne odunkırması bee"
    (yuh harika ayar verdi diye düşünürken amca daha büyük ayarı bastı.)

"-yok seni gördüm. kendime ceza veriyorum"

bu ayardan sonra pencereyi kapattım ve usulca yatağıma geçtim.. amcaya çılgın saygım oluşmuştu artık.
    akşama kadar odun kırsa bana mısın demezdim. o her şeyin en iyisini hakediyor.
  • 7. sınıf zamanları
    ---------------------
    + hocam tamam her şeyi anladım tanrıyı sorgulamak vs günah da yani insan sormadan edemiyor tanrının başlangıcı nedir ?
    - sen tam şu anda dinden çıktın

lise zamanları
    --------------------
    +hocam bikeresinde benim din hocam bana 'sen dinden çıktın' dedi
    -yapma ya, hangi peygambermiş o ?

(bkz: haberi olmadan verilen ayarlar)
hesabın var mı? giriş yap