*

şükela:  tümü | bugün
  • o an sozkonusu kisilerin basina gelen komikliklerin, baska bir zamanda ayni espri anlayisina sebep olmayan kisilere olan yansimasi.
  • tamamen göreceli bir konu. seni yarar, beni yarmaz; bu işler belli olmaz.
    "bu beni yarmıyor" diyerek entryi girene kızmak anlamsızdır. o entrynin de bir "yarılanı" vardır elbet.
  • kimi zaman diyaloğun sadece diyaloğu yapanlarca anlaşılabilecek şekilde gelişmesi; kimi zaman da kişinin "ehi benim geyiğim müthiştir, 1500 dpm (şimdi attım; deers per minute) geyik çevirebilirim" gibisinden bir tezini ispatlamaya çalışması sonucu gerçekleşen hadisedir. pek hazzedilmez.
  • - abi ondan sonra hede dedi..
    + ehehe eee
    - sonra hödö demesin mi?? eehehehhe
    + ee sonra? ehe
    - ya sonunda da hödöf dedi ki ben orda bittim işte hahaha ehuehehue hatta puahahahha..*
    + ehih.. yaa..**
    - eueheh.. yani tabi şimdi anlatınca olmuyor orda olman lazımdı.. orda olsan yarılmıştın abiii...*huehuehu bak hala aklıma geldikçe...
    + ehe evet.. yaa.. **
  • en başarılı örneği budur. tiksindim resmen ilgili yazardan

(bkz: #25018790)
  • arkadaşların kendi aralarında esprileri vardır ve onlara yalnızca kendileri güler. o anda başkasına komik gelmeyen bir şey; arkadaşımızın söyleyiş tarzı komik olduğu için bize de komik gelir. ama bunu yazıya dökünce aynı duyguyu veremememiz çok doğaldır. diyalog dışındaki yabancı kişiler, sizin yazdıklarınızı okuyup : " bu ne yaa, komik mi şimdi ? :/ " şeklinde tepkiler verebilir. yaran diyalogların, okuyan herkesi yarmaması bu yüzdendir.