şükela:  tümü | bugün soru sor
2685 entry daha
  • temel ile dursun kumsalda yürürken bir lamba bulurlar. lambayı ovalarlar ve bir cin çıkar, cin
    -size üçer tane yumurta vereceğim, her birini kırdıktan sonra bir dilekte bulunacaksınız, o dileğiniz gerçekleşecek, demiş.
    temel ve dursun yumurtaları alıp bir yıl sonra buluşmak üzere ayrılmışlar. buluşma zamanı gelmiş. dursun janti giyimiyle temel'in yanına gelmiş ancak temel'de hiç değişiklik yok. temel sormuş
    -ula tursun ne yaptun yumurtalari
    +pirinciyi kırdum para istedum, ikinciyi kırdum sağlık istedum, üçüncüyü kırdum çok güzel bir eş istedum hepsi oldi. sende bi değuşiklik yok sen ne yaptun?
    -yumurtaları aldum eve gideyrum, pirincisi yere tüştü ha siktir dedum her yer sik oldi, ikinçisünü kırdum bütün sikleri kötür dedum, sonra üçünçüsünü kırdum benimkünü getur dedum.
  • bu entry de ürün yerleştirme bulunmaktadır

efes bomonti ve tuborg temsilcileri birgün bara gitmişler oturmuşlar masaya, efesin temsilcisi
    - "bana bi efes" demiş
    bomontinin temsilcisi
    - "bana bi bomonti" demiş
    tuborgun temsilcisi
    - "bana bi kola" demiş
    efesle bomontinin temsilcisi tuborgun temsilcisine;
    - rahatsızmısın?" demişler
    tuborgun temsilciside;
    - "yoo siz bira içmeyince bende içmeyeyim dedim."
  • şu kahve de fıkraları numaralandırıp gülen tipler var ya ona mı geçsek acaba bizde. öyle ülke olduk ki fıkra bile üretemiyoruz...
  • adamın biri bir şişe bulmuş. ovalamış bir cin çıkmış. cin 3 dilek hakkin var demiş. adam
    -kaynanamdan nefret ederim onu bir daha gormek istemiyorum demiş.
    cin parmağını şıklatmış adam kör olmuş. adam
    -ne yaptın be
    + işte bir daha kaynananı göremeyeceksin. 2. dilek demiş.
    -öyle bir malım olsun ki yerlerde sürünsün. bari beni kör ettin şanım yürüsün demiş adam.
    cin parmağını şıklatmış. adamın bacaklar gitmiş bu sefer. adam yine sinirli
    -ne yaptin be
    +işte malın yerlerde sürünecek. 3 dilek demis.
    -öyle bi zevk yaşamak istiyorum ki bu anı daha unutmak istemiyorum demiş.
    cin birden adamın arkasina geçmiş, geçirmeye başlamış.
    -yaw ne yapıyorsun demiş
    +seni bu kör topal halinle kim ne yapsın, sus da zevk almaya bak demiş
  • adamın karısı ölmüş. evde kadını kefenlemiş tabuta koymuşlar. sırtlayıp çıkarırlarken tabutun köşesi kapıya çarpmış. tabuttan "aaayy" diye bir inilti duyulmuş. hemen tabutu açmışlar. kadının ölmediğini görünce acele hastaneye kaldırmışlar. iyileşince kadın evine dönmüş ve aradan on yıl geçmiş. ani bir kalp krizi geçiren kadın ölmüş ve on yıl önceki gibi evde hazırlanmış, tabuta konulmuş. tabutu evden çıkarmak üzereyken kocası telaşla " aman kapıya dikkat edin çarpmasın" demiş.
18 entry daha