• lise dil bölümünde parçayı okurken otomatiğe bağlayan bir arkadaştan geliyor. "saeyit feik ebesiyaenik"
    (bkz: sait faik abasıyanık)
  • ambitious: evet tahmin ettiğiniz gibi.bunu ambitioğuz diye okuyan kişinin kız olması da ayrı bir tat kattı olaya.

edit: amna koduklarımın ne eksi veriyonuz .ben mi dedim amk !! kız dedi biz de yazdık.zamanın ötesine gönderceniz bu hızla. eksi verenlerden birini bi tutarsam öyle bi sikerim ki götüne meteor düşmüş sanarlar valla.şurda 2 eğlenelim dedik adamlar süreci tıkadı ya la.
  • bi tane kızla tanışmıştım fi tarihinde, beyaz türk diyorlar ya onlardan. ingiltere'de yaşıyormuş. kız bana "ya mençıstır diyolar ya inanabiliyo musun güzelim şehre? mençıstır. mençıstır ne yaa? ahah" dediydi. ne diyecekler ya dedim, mançasta dedi. sen ne diyon yarraam, intermidiyıt ingilizce konuşuyosun diye galler pirensesi mi sanıyon kendini dedim. ağlayarak odasına doğru kaçmaya başladı. bu kaçmaya başlayınca aklıma büyük aşkların kavgayla başladığı geldi. film karesinde gibiydik fakat bir problem vardı, kız kaçıyordu. arkasından "kaçma, kuyruğunu sikicem kaçma" diye bağırdım ama dinlemedi beni. küfür de edince iyiden iyiye gaza gelerek kül tablası attım bunun arkasından. işte aksi gibi kül tablası da kazara kafasına denk gelmek suretiyle filan kafası yarıldı. kan, göz yaşı, hakaretler vesair derken olmadı bizim iş. iyi de kızdı lan aslında. kaçırmayaydım iyiydi.
  • kimseler yazmamış, ayıp:

"jamiryo"

(bkz: jamiroquai)
  • britney spears - börtni şeypırs
    lise edebiyat öğretmenimden bir katkı
  • so - su

o gün bugündür ingilizce konuşmam. kariyerim başlamadan bitti.
  • beatles-bitlıs

yılgın edit: efenim tabiki bitlıs yanlış. amerikalılar biidıls ingilizler bitıls dermiş ama bitlıs diyen yok, varsa da olmamalı, aynaya bakıp kendine bir çeki-düzen vermeli.
  • call of duty - kal of dati
  • ingilizcenin sanildigindan daha zor oldugunu hatirlatir.

ama isin garibi buradaki yanlis diye tasak gecilen kelimelerin bir kismi aksanla ilgili olarak hatadan sayilmayabilir. dunya daki tek ingilizce amerikan ingilizcesi degildir cunku. bildigin "me" yi bile "mi" diye degil "meyy" diye okuyan cok buyuk cogunluk vardir britanya dolaylarinda vesselam. ve bunu almancadaki gibi lan biz hochdeutsch dan bahsediyoruz istanbul turkcesinden bahsediyoruz bilmem ne diye savunamazsiniz cunku standart bir ingilizce yoktur tum dunyada gecerli olan.. varsa amerikan ingilizcesi degildir bence, ingilizce konusmayi sonradan kabul etmis bir grup insandir amerikalilar en nihayetinde. ama hollywood falan yuzunden amerikan ingilizcesine asinaligimiz cok tabi bunu da yalanlamayacagim ben de amerikan aksaniyla konusuyorum cunku dogal gelen o izledigim milyonlarca filmden sonra..

ornegin yukarda soylenmis "bottle" amerikali "badıl" diye okurken irlandali "bodıl" diye okur.. ingilizce ogrenen her turk gencinin ilk ogrendigi kelimelerden olan "fuck" kelimesini bir de colin farrell abimizden duymak lazimdir cunku bildigin "fok" der yakisikli aksanina herkesin hayran oldugu abimiz..
  • "vıy" - why
hesabın var mı? giriş yap