şükela:  tümü | bugün
  • "o patron! patronlar bazen tutarsız olabilir, onu rayına sokacak olan bizleriz"
  • toplantıda biraz rahatlamak adına ağzıma attığım cikleti, şuursuzca cak cuk çiğnemeye başlamış olmamla başlayan diyalogtur:

patronum: ciklet...
    ben (çantama yönelip): vereyim mi?
  • geçen sene çalıştığım dershanenin bir olayı vardı; adamlar bir kışın, bir de baba sınavların öncesinde kamp düzenlerdi. şile'de bir otel kapatılıyor, öğrenciler eşşek gibi bir salonda masalara oturup işte test mest çözüyorlar.
    böyle bir test gününün sonunda, saat 22:00 olmuş artık, öğrencilerle birlikte hocalar da ölmeye yakın insan sesi çıkartıyorlar. ben böyle masaların arasında dolanıp, "soruğaa, soru viriin," diyorum sıkıntıdan.
    o ara yerde bir balon buldum, böyle havaya atıp oynamaya başladım, öğrencilerin kafasına atıyorum falan. çocukların gülmesi lazım, ölmeye pek yakınlar yoksa.
    o sırada müdür gelmiş. görmedim.

+ çocuklaaar hadi çocuklar 15 dakika kaldı, 10 soru daha çözün hadii hadii, hocam siz de bırakın o elinizdeki balonu.
    - hocam, ama eğlenceli?
    + ...

bu sene yine orada çalışmayı umuyorum.
  • müşteriyle görüşülmekte, kimlik bilgileri alınmaktadır ama kendini tutamayan bünye yapacağını yapmıştır;

-kayıtlı olduğunuz il neresi
    -balıkesir bandırma
    -boşver gitsin aldırma hehe ehe
    -!?*%
    -tc kimlik numaranızı da alıyım ben...
  • yazıcıdan 20 sayfalık bir dosya yazdırmaktayımdır. diğer arkadaş da evraklarını yazdırmak için beni beklemektedir. o arada müşterilerle birlikte epey bir kişi olmuşuzdur arkadaş da bana seslenerek;

-suzan hanım sizin bittiyse ben de döktürücem
    -buyrun döktürebilirsiniz altan bey

müşteriler- hehehehehhehehe....
  • telefonda:
    (saat gündüz 10.30 falan)

ben: merhaba ben xxxx'ten arıyorum.
    vatandaş: merhaba.
    ....(önemsiz diyaloglar)
    ben: peki o zaman. hoşçakalın.
    vatandaş: peki görüşmek üzere.
    ben: çok sağolun
    vatandaş: peki öyleyse iyi akşamlaaarr
    ben: size de iyi akşamlar
  • eksi peri 10 günlük izinden dönmüştür ve şikayetlenmeye başlamıştır:

-of yaa, xxx tane mail birikmiş, bu kadar maille nasıl başa çıkıcam.

pratik zekası oldukça yüksek! olan arkadaş:

- hepsini "okundu" olarak işaretle, nasılsa önemli mail varsa, gönderen kişi cevap alamadığı için tekrar gönderir.
  • bir tanesi de mail yoluyla ben ve muhteşem gümrükçümüz arasında yaşanmıştır!

http://img16.imageshack.us/…6/5963/fotoraf0106k.jpg
  • çömez : burda öğle arası kaça kadar?
    kaşar : muhabbet bitene kadar.
  • patron - neden işe geç geliyorsunuz melisce hanım
    ben - malum benim çocuk küçük. tam evden çıkarken mesela altına işeyince ...
    patron - *o*o*??