şükela:  tümü | bugün
  • 2002 senesinde 5 yıllık office 2000 deneyimi arayan işyerinin ilanı.
  • resmi bir gazetede görmüş ve şaşkınlıktan bakakaldığım ilan.

'' 37 numara ayakkabı giyen bayan sekreter aranıyor.''
  • yazın çalışmak için iş ararken gazetede rastladığım ilandır. "bakımlı, nazik ve kültürlü bayanlar aranıyor. her gün yaptığınız bir işi yaparak yarım günde 100 ytl kazanabilirsiniz." ** ilanı oldukça yaran, her gün yaptığımız iş ne ,madem her gün yapıyoruz bunun için neden bakımlı, nazik ve kültürlü olmak gerekiyor diye düşündüren ve gizemli bir ilandır.
  • firmanınkendini tanıtırken kullandığı çalışma saatleriyle ilgili madde:
    "esnek ve kişiye özel çalışma saatleri: part time ,full -time yada non stop.."

tamam, krizdeyiz ama eve de gidelim ulan non stop ne demek!!!
  • en umulmadık konuda karşılaşılan iş ilanlarıdır. örneğin;

"üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun ,konusunda en az 5 yil deneyimli, yada sektöre uzun yıllarını vermiş saygın ,insan ilşkileri üst düzeyde, babacan bir kişilik olabilir "

bu ilan yenibiris.com'da önemlicene bir lojistik firmasının ilanı. şimdi başvuracak kişide aranan babacan özelliğine dikkat çekerek anlatılmak isteneni yazıyorum; " ya işte yaşı hafif geçmiş, hele ki emekli olmuş, ssk ödetmeyecek, azıcık tombalak, çalışanlara inatçılık yapmayacak, pufuduk pufuduk oturup bize para kazandıracak bi dayı arıyoruz."
  • yaran iş ilanları listesinde bulunmayı hakeden son derecede yaratıcı ilan aynen şöyle:

değişime liderlik yapan kurumumuza
    bayan yönetici adayları

uluslararası firmamıza;
    üniversite veya kolej mezunu,
    yaratıcı düşünceye sahip, akıcı ve anlaşılı ifade ile konuşan,
    takım çalışmasını özünde benimsemiş,
    reddedilmeyi, yeni bir fırsata dönüştürebilenler...
    aradığımız "sizsiniz"

"reddedilmeyi, yeni bir fırsata dönüştürebilenler..." kısmı ilanın en can alıcı kısmı.

satış ya da pazarlama ile ilgili işlerin en can bezdirici tarafı ancak bu kadar ara gazına dönüştürülebilir.

övünç kaynağı olmak üzere pazarlanan kısma bakın:

reddediliyorum ama bunu yeni bir fırsata dönüştürebiliyorum. ben bir kahramanım!
    koçum ben koç! heheyt, kim tutar beni be!
  • http://www.loquo.com/…ight-shift-in-hostel/15562769

olur da istenen kisi bulunur ve ilan siteden kaldirilir diye buraya da not duselim:

a place to sleep in exchange of night shift in hostel (city center)

hostel is looking for a person to sleep at the hostel and the keep it quiet during the night.

the job is very simple: just sleep there and if you are awaken by the noise, just ask them to be quiet.

in exchange we will provide you with a big room to live. the room has a big balcony. you will have access to a fully equiped kitchen. the room is shared with two more people that work at the hostel.

there is no payment involved, just an exchange.

the work is from 23:00 until 7:00.

the person must:

* be older than 25 years old.

* speak fluently english.

* have lived in barcelona for a minimum of 2 years.

* have references from other jobs.

* start to work immediately.
  • az önce karşılaştığım ilanlardan biridir. şu şekilde;

korkaklar arıyoruz !!!

- çocuklarına iyi bir gelecek bırakamamaktan,
    - ailesine istediklerini verememekten,
    - her an işsiz kalmaktan ,
    - bir gün çalışamaz durumda olup başkalarına muhtaç olmaktan,
    - emekli olduktan sonra çalışmak zorunda kalmaktan,
    - kredi kartlarıyla geleceğe borçlanmaktan korkan,
    azimle, sabırla çalışacak ve bedel ödemeye hazir* yöneticiler arıyoruz.
    bundan sonraki hayatınızi korkak! olarak geçirmek istemiyorsanız, şirketimizde yönetici olmaya adaysınız demektir*.

ilanı veren şirket isim vermemiş tabi. alanında lider deyip geçmişler, hangi alandaysa artık. bir de "işimiz satış pazarlama değildir" diye not düşmüşler altına. vay be çok gizemli, sırf merakımı gidermek için başvuracağım galiba.