şükela:  tümü | bugün
 • genellikle pazartesi ya da cuma günleri bayrak töreni esnasında söylenmiş sözlerdir.

  cuma gününden sökülmüş pirizleri eline almış olan okul müdürümüz hıdır kalkan'ın, pazartesi günü törende yaptığı bir konuşma şöyleydi;

  müdür: (kızlara dönerek) çiçeklerim,güllerim sizlere lafım yok ama erkekler arasında anası babası belli olmayan tipler var. lan olum ne istiyorsun okulun prizinden ya. laan bunlar devlet malı devlet. sen eve gittin mi prizleri söküyormusun. hee? püs herifleeer. olum illa oraya da mı gizli gamara taktıralım yani (tel örgülerden kaçan öğrencileri tespit için gizli kamera mevcuttur.) vallahi utanıyorum. bakın aranızda psikolojik tedaviye ihtiyacı olan varsa söylesin ben cebimden ödeyeceğim.

  bir hafta sonra;

  müdür: bakın çocuklar o gamarayı kim götürdüyse hemen geri getirsin birşey yapmayacağım söz veriyorum. eğer utanıyorsa gece gelip bekçinin kapısının önüne koyabilir. olur bir hata yapmıştır anlıyorum ama adi herifler(bir anlık gaza gelir ve bağırır) daha taksitlerini ödemedik laaannn. vallahi siz beni ganser edeceksiniz.
 • bir sigara icilen tuvalet baskinindan sonra:

  "bütün okulu duman yaptiniz zürafa essekleri!!!"

  önce anlasilamamistir ne söylenmek istedigi, fakat biraz düsününce akillara gelmistir ki okul zürafa sokaktan sadece birkac yüz metre uzaktadir...
 • çantada yakalanıp patlatılan porno dergi ve cd zulası yüzünden sonra karşısına çıkılan okul müdürü ;

  - bunlara para yatırcağınıza kerhaneye gidin deyyuslar !
 • her sabah mütemadiyen;

  -ben gülerken ısırırım.
 • "bugün okul servisini kaçıran yarın vergi kaçırır" gibi güldürürken düşündüren sözlerdir.
 • kız erkek münasebetlerine dikkat edin. okul açıldığında ve bahar aylarına girişte mutlaka söylerdi arada da kendince tehlikeli gördüğü münasebetlere müdahale ederdi. hala müdür ve hala da bu cümleyi kuruyordur eminim.
 • istanbul avni akyol anadolu guzel sanatlar lisesinde guzel sanatlardan ve insana dair daha bircok seyden bi haber mudurumuzun resim bolumu son sinif ogrencilerine soylemisti : 'duralitiniz bittiyse arkadasinizdan alin ne kirtasiyesi !'

  - bilmeyen varsa duralit 50/70 yada 70/100 boyutlarda ince sunta yada kontplaktir ustune kagit koyar resim altligi olarak kullanirsiniz yada astar atar tuval yerine kullanirsiniz. herkeste mutlaka bir tane vardir siyah dosyalarda tasinir guzel agirlik yapar ruzgarda dosyanizin ucmasini onler, omuz cokmesi yapabilir tabi bi sure sonra ama asil nokta sudur ki; duralit bitemez, bir duralit iki kisi kullanilamaz, guzel sanatlarin ozelliklede ilk yillarin vazgecilmez aracidir. o okula adim atan herkes gorur bilir. sen kim guzel sanatlarda mudur olmak kim ruh yoksunuydun zaten!
 • sokak çocukları için yapılan kermese hiçbir şey getirmeyen öğrencilerine içerlemiş okul müdürünün ağzından dökülen sözler aynen şöyle*bir makarinanız* bile mi yok,bir makarinanız bile mi yok,bir makarinanız bile mi yok anlayacağınız üzere müdür bozuk plak gibi takılmıştır ve bütün öğrenciler üzülmek yerine gülmekten yerlere yatmış durumdadırlar*
 • okul sırasında vuku bulur bu tip olaylar, müdürle en yakın temasın olduğu anlardır zira;

  -*evladım bi' susun! (uğultu,arada tek tük erken gelişmiş bir erkek ergen sesi) bak evladım isim verip tek tek rencide etmek istemiyorum?! (uğultu yavaşlar ama o tek ses susmaz) ekrem allah cezanı versin bi' sus be evladım!! (toplu kahakaha efekti)

  -geçen gün kızlar tualetine girdim (bunu söyleyen müdire falan değil, bildiğin müdür insanı,erkek cinsine mensup kişilik), yani afedersiniz ama bayanlar var arada, ayıptır temiz olup örnek olmanız lazım (?!!)
 • orta okul müdüründen hiç unutulmayacak sahne. cuma günleri bayrak töreni esnasında her hafta kendimizi hazırladığımız sözlerdi:
  -zibidiii herifler,kazma herifler. ve bu ritimde devam sözcükler dizisini sıralıyordu.
  (muhtemelen evinde, dışarda birşeye sayılmadığından egosunu tatmin ediyordu)