• mev avni akyol özel lisesi -eski- müdürü avni han'ın, rüşvet karşılığı ilkokul kaydı yaptırdığına dair haberlerin yeni asır gazetesinde çıkmasından 1 gün sonra, cuma töreni sırasında yaptığı konuşmasının tümünü betimleyen söz öbeğidir.

bahsi geçen konuşmadan aklımda kalanlar (zira takriben 10 sene oldu):

"çocuklar benim hakkımda asılsız dedikodular çıkıyormuş. (berserker rage) bütün bunlar basiretsiz medya, şerefsiz bir ilçe milli eğitim müdürü, bla bla bla yüzünden çıkmaktadır."

müdürümüz bu konuşmayı yaptıktan sonra jet hızıyla görevinden uzaklaştırılmış, bir sonraki pazartesi gününden başlayarak bir daha kendisini gören olmamıştır.
  • müdür aynı zamanda beğendiği sınıfın dersine giriyorsa bu sözlerden bir cilt edinilebilinir.
    mdr: ne konuşuluyorsunuz siz orada?
    klns: türkçe hocam. siz?

mdr: zekası olupta çalıştırmayana aptal denir. (ders matematik , konu matix)

mdr: boş tenekeden ses çıkar böyleeee (masaya vuruyor) , dolu tenekeden ses tok çıkar böyleee (arkadaşın çantasına vuruyor). söylenmek istenen bilgi sahibi insan boş laf etmez.

mdr: evladııım sen yan tarafa gidecektin herhalde (okulun bahçesinin zeka özürlüler için olan eğitim merkeziyle ortak kullanılması sorunsalı)

-hocam ya topu aldılar ne yapıcaz? (engelli çocuklar sınıfın beden dersinde tenefüse çıkmışlardır..)
    mdr: bırak lan topu, her hafta futbol oynama bu haftada jimlastik yapıver.
  • genç milli futbol takımına seçilip milli maçta forma şansı bulan bir öğrenci bayrak töreninde tüm okulun karşısına çıkarılır. okul müdürünün ağzından şu sözler dökülür:

- çocuklar, arkadaşınız bu hafta milli oldu. alkışlayalım her beraber.

bu anons üzerine öğretmenler de dahil tüm okul kahkahalara boğulmuş, müdür uzunca bir süre neden herkesin güldüğünü anlayabilmek için kafa yormuştur.

(bkz: izmir atatürk lisesi)
  • -çimlerin üstüne yatıyorsunuz,tahrik* ediyorsunuz onları...
    evet yarmıstı.tabi herkes hata yapar,dogaldır ancak bir okul muduru okula hitap ettigi anlarda konusmasına,konusurken sectigi kelimelere ekstra bir ozen gostermelidir,ozellikle de bu kisi bir edebiyat ogretmeni ise...
  • cuma istiklal marşı okunacak; teyip bozuk, muzik hocamız kayıp...müdür mikrofonu alır eline

-son ki üç dört..

-karaüzüm hebbesiiiğğ..millet kopar

---------------------

okula gircez sıra olduk bekliyoruz..
    müdür eline mikrofnu alır

m: arkadaşlar bugun kaloriferlerimiz cok guzel yanacak cunku sınıfta bıraktıgınız ceketleriniz artık yok!

yarmıstır cidden
  • yapılan sabah kontrolleri sırasında,saçı sakalı birbirine girmiş arkadaşıma;
    -sen kendini `ahmedinejad` mı sanıyon lan?sieeee...
    demesi yıllar geçse de kulaklarımdan gitmiyor. bu lafları mahmud ahmedinejad'ın cumhurbaşkanı seçildiği günlerde söylemişti, maşallah gündemi de takip ederdi sevgili müdürümüz.
    (bkz: danişment gazi anadolu lisesi)
  • bir fırçalama esnasında
    müdür:ulan koskoca adamsın beni sıksan suyumu çıkarırsın
    öğrenci:yok hocam bizim büyüklerimize elimiz kalkmaz
    müdür:kalksa ne yazar hüleayn çataçataçut
  • ya bu deveyi güdersin, ya bu diyardan gidersin.
  • - annelerinize selam söyleyin!

(anneler günü nedeniyle yapılan konuşmalar sırasında, sevgi dolu bir beyanda bulunma çabası ile...)
  • lise zamanında hergün okul çıkışında müdürün mikrofonla şov yapma isteği ile örtüşen bizleri de nasıl yani? diye kıs kıs güldüren söz öbekleridir. müdür ve okul adı veremeyeceğim, zira bu müdür okul ve kendisi hakkında sözlüğe yazılanları bir şekilde sildirtmiş bir bünyedir ancak bu abuk söz öbeklerinden bir tanesi aşağıda bulunmaktadır.

kapıdan çıkılmış, okul sınırları terk edilmiş güzide mahallemizin sokaklarında özgürce evimize doğru yürürken:

-evladım, koyun sürüsü gibi üçlü dörtlü yürümeyin kaç kere söylüyorum, ikişer ikişer yürüyeceksiniz dışarıda.. lan oğlum kime söylüyorum!!!
hesabın var mı? giriş yap