• en güzel örnekleri için,
    (bkz: mahir yeğmen)
  • 1996 yılı 19 mayıs gösterileri için şort giyilecektir bir gün önceden müdür bey gelip beyanat verir:
    -oğlum skinizi taşşanızı iyice traş edin akşamdan, stadda oranız buranız gözükecek.
  • -siz salak değilsiziniz, amsalaksınız.. hatta mega amsalaksınız.
  • - herkes gelmiş benim çocuğum aynştayn, benim yavrum aynştayn.. ne aynştaynı be!! bunların hepsi fırenkanştayn..
  • 94-95 yılları, disiplinde 4 öğrenci biri benim, belli ki tokat yenilecek en iyisi camdan dışarı bakıp biraz manzara izleyeyim, fırça faslı geçer bu arada diye düşünürken, müdürün bana seslendiğini duymamamdan ötürü:
    -broken.. hoop kime diyorum. ohoo broken'ın aklı kıçına kaçmış.
  • okul: ay-al (ayvalik anadolu lisesi)
    lise 1 e yeni gecmistim ilk gunum, okulda hicbir tanidigim yok. yalniz, saf saf etrafa bakmanin verdigi etkiyle biraz comez edasiyla sirami buldum ve kayit olurken dahi gormedigim mudur cikti ve baslangici ben ve tanimadigim diger arkadaslarima tomurcuklarim oldu. biz o sozun okul ortaminda verdigi etkiyle dumur olurken millet guluyordu. 2. sinifta cicek olmustuk. 4 e geldigimizde kelebeklerim diyordu bize.
    (bkz: bir lisede yasanabilecek en dumur olaylar)
  • erzurumlu olan okul müdürünün şivesiyle söylediği vecizelerdir

-lan lan fatih sizin yajınızda iztanbul u fedetti siz helaları fedediyorsuz, maşrapalara işiyorsuz kıçızı duvarlara siliyorsuz hayvan herifler

-(müdürün hergün aidat toplamaya gelmesine gülen kız arkadaşımıza) gızım neye gülüyorsuz ajda gödüne gül.

-seni zakız gibi çığnaram ha
  • gurs paraları en geç en gıssa zamanda salı olmak itibariylen cuma gününe kadar ziraat bankası şubesine en son pazartesi yatırılması şartıylan çarşamba son gündür.

(bkz: halil ibrahim erdoğdu)
    (bkz: ankara atatürk lisesi)
  • eger gercekten yaran bir okul muduruyse, sozlerinden çok yaptığının önemli olduğu kişidir.
  • okul müdür yardımcısı her haftabaşı eğer galatasaray yenildiyse kasırgalar kopartacak kadar fanatik bir piskopattı. o pazartesi, ligin bitmesine birkaç hafta kala fener'in şampiyonluğu kesinleşmişti. herkes sözkonusu hocadan köşe bucak kaçarken kendisi gayet sakin kürsüye çıkar. ses deneme yapar. ve şöyle der:
    -biliyorsunuz ki, fenerbahçe bu yıl şampiyon oldu.
    (sessizlik)
    -tüm fenerbahçelileri tebrik ediyorum. (herkes şaşkın)ne de olsa seneye de onlar bizi tebrik edecekler!!!
hesabın var mı? giriş yap