• metalman tayfasıyla okuldan kaçıp güneşe karşı votka vişne alemi yapma planıyla okul ahalisi istiklal marşı sırasındayken okul duvarından atlayarak firar etme girişimi içerisindedir..ancak ne var ki o esnada nutuk çeken müdür elinde mikrofonla duvardan atlamak üzere olan metalman i görür ve efsanevi sözü gelir..

m: metalman kaçma lan devamsızlığın ondokuzbuçuk gün!!!!

kaçmadım tabiki..20. günde sınıfta kalınıyordu..
  • olay nevşehir ilimizin güzide bir lisesinde geçmektedir. kahramanlarımız necatea ve mucuk gene devasa sırada dineliyorlardı. ikisinin de ağzında birer rokko yanlış anlamayın şu saplı olan şekerden. müdürde konuştukça konuşuyor. en son mucuk dayanayıp sikiyim seni seyrani dedi ki seyrani anlamışsınızdır müdürün adı. müdür bunu duyunca ilk önce renkten renge girdi ama söyleyeceği şeyler o kadar insanın önünde söylenecek şeyler değildi ondan dolayı bende seni sevmiyorum dedi geçiştirdi... tabii olay orda bitmedi müdür olaydan sonra çocuklarımızı odasını çekti ve sonrasını izleyicinin hayal gücüne kalmış olaylar yaşandı bitti biraz saygısızca tabii...
  • lise son öğrencilerinin performansının düşüşte olduğu bir dönem, müdür bey öğrencileri gaza getirmek için bir konuşma yapmaktadır.
    işte bu son sene sizin için şöyle önemli, böyle kritik laflarının ardından gelen söz şu:
    " iki elinizi kafanızın arasına alın ve iyice düşünün, bu sizin geleceğiniz "
  • sabah sabah bütün öğrencileri gülerek uyandırabilen sözlerdir.

- hayvanın biri dün gece ambara girmiş reçelleri hançerlemiş!

bir başka sabah;

- bu sene okulumuza 150 baş gündüzlü öğrenci alındı!

(bkz: yatılı okul anıları)
  • "kollarını geriye uzat"
    istiklal marşı için sıraya girmiş öğrencilerin hizasını kontrol etmeleri için söylenen emir cümlesi. sonra hiza niye tutmuyor diye kızardı, dhalsim kadar esnek olmamızı beklerdi hocam.
  • -hey sen beyaz gömlekli !
    kaç yüz beyaz gömleklimizden hangimizi kast etmişti acaba.
  • ulan siz ne it adamlarsınız, hiç utanmanız yokmu oğlum, lan peygamber sabrı olsa dayanamaz insan ya!

haftada 3 kere tekrarlıyordu bunu.
  • -bu saç ne böyle, palmiye gibi?
  • -bakın, tuvaletlere iki kişi üç kişi giriyorsunuz. orada ne yaptığınızı çok merak ediyorum, ayıp!

(bkz: sigara içmek)

ve

-bundan böyle gömleklerinizin üstüne kont mont giyilmeyecek!

(bkz: kot mont)

iki örnek de aynı ağızdan çıkmıştır.
  • liseyi bitirdikten sonra diplomayı almak için okula tekrar gidilir. diplomayı verme işi de tatile çıkan müdür yardımcısı yerine müdüre kalmıştır. öss türkiye derecesi olan bir arkadaş ve ortalama puana sahip bir arkadaş müdürün odasına girerler. müdür hangi üniversiteye girildiğini sorar ve ona göre diploma parası almayacağını söyler.

m: söyle bakalım evladım nereye girdin?
    a1: istanbul iktisat hocam.
    m: çok güzel oğlum afferim, buyur diploman. peki sen nereye girdin?
    a2: odtü elektrik elektronik hocam.
    m: ankaradaydı di mi odtü?
    a2: evet hocam
    m: istanbul'a puanın yetmedi demek. neyse sağlık olsun seninki de fena değilmiş.
hesabın var mı? giriş yap