şükela:  tümü | bugün
  • babamın başına ankara bahçelievler deneme lisesi'nde gelen hadiseyi aktarıyorum: aynı zamanda edebiyat derslerine de giren okul müdürü, derste arkadaşı ile muhtemelen komik bir şey konuştukları için gülen bir öğrenciye "evladım, senin tebessümünü teessüre gark ederim" demişti, öğrenciler dersten sonra uzun süre bu transformasyonu tartışmışlar aralarında.
  • kendisi bir müdür yardımcısıdır ama gönüllerin müdürüdür : kel mahmut

tek geçerim:

" aranıza yeni bir arkadaş getirdim, ismi ahmet. çok sevdiğim bir yakınımın oğludur. terbiyeli, zeki, efendi bir insandır. onu sakın kendinize benzetmeye çalışmayın, zaten başaramazsınız. ayrıca yeni gelen arkadaşlarınıza yaptığınız bazı tatsız şakaları ona tekrarlamayacağınızı umarım. anlaşıldı değil mi beyler? haydi, tanış arkadaşlarınla ahmet "

komik gelmedi mi? ahmet diye birini arkadaşlarınla tanıştırırken bu cümleyi tam olarak söyle bakalım nooluyo.
  • parasız yatılı ve gündüzlü öğrencilerin olduğu bir okul;

- yemekhane parasını yatıran öğrenciler,
    yemeklerden ücretsiz yararlanabilirler...

(bkz: pazar günü veli toplantısımız var)
    (bkz: sizin üniversiteyi kazanmanız %100 ama kesin değil)
    (bkz: yücel balkanlı)
  • yine istiklal marşı öncesi müdür gaza gelmiş elinde mikrofon tükürüklerini ön sıradakilere sıçrata sıçrata bağırmaktadır:
    -bu nasıl iştir kardeşim??bütün tuvaletler tıkalı.boruları temizleyelim dedik içinden kola kutuları,cips paketleri,bisküvi poşetleri çıktı.ulan sizin yediğinizle sıçtığınız bir mi?? ne işi var kola kutusunun tuvalette???
  • ortaokulda müdür yanımıza yaklaşarak;

- bazı arkadaşlarınız benim annemi sikiyorlarmış onları tespit edersem okuldan atıcam.

(bkz: ehe)
  • okulumuzda yaklaşık olarak 293 öğrenci var
    yaşanmıştır
    amma yuvarladın be müdürüm
  • 'ökküz evladım' by (bkz: ahmet türkmen)
  • istiklal makzume anadolu lisesi'nin efsanevi müdürü zekeriya kara'nın ağzından dökülen müthiş sözlerdir nazarımda. şöyle ki;

"bu sene öss'de ilk üçe on kişi sokucaz. özellikle lise sonlardan."

"kızıım konuşmayın. şş sen beyaz gömleklii!"*

"benim bi hocam vardı rahmetli, şimdi noolmuştur ölmüş müdür kalmış mıdır bilmiyorum."

"çocuklar hepinizin kurban bayramını ve sevgililer gününü kutluyorum."

sigara içen öğrenciler kalabalık bir grup halinde tuvalete girerken; "ne işiniz var oğlum tuvaletin önünde? bok mu var lan orda?"

ve yüzyılın bombası;

"kızlar ne bu? her okul çıkışında kapı önünde başka okullardan çocuklar, gözümüzün önünde öpüşüyosunuz, sarılıyosunuz... niye bizim okuldaki çocukların suyu mu çıktı? bakayım... cillop gibi hepsi!"
  • "çevreden duyuyorum aşağıdaki parkta erkek arkadaşlarınızla buluşup okulumun adını kirletiyosunuz, erkek arkadaşlarınıza söyleyin okul kapısında beklemesinler" gibi birbirinden saçma cümleleri her hafta duyup yarılırdım bir dönemler kız lisesinde okumamdan dolayı.
  • adana'da bir lise

okuldaki fuhuş olayları artmakta ve kulaktan kulağa yayılmaktadır.

cuma günü, kapanış konuşması sırasında eline mikrofonu alan okul müdürü şu cümleyi kurar:

+ bugün kerhaneden aradılar, "ya siz kapatın, ya da biz kapatalım!" dediler..