şükela:  tümü | bugün
  • bundan 5-6 yıl önce lisedeki beden eğitimi derslerinden birinde bahçeden geçen müdürümüz o sırada tek sıra halinde duran öğrencilerden eşofman altlarını dizlerine kadar sıyırmış olan erkeklere doğru bakar ve şöyle der;

"indirin şunları, okulda kıllı bacak görmek istemiyorum."

ve tabii ki arkasından gelen kahkahalar.
  • yer şehremini lisesi. elbette bayrak töreni öncesi. zaman fi tarihi.

'okulu bu kadar kirleten başka bir öğrenci grubu görmedim. lut kavmi gibi helak edilmeyi hakediyorsunuz'
  • lise 2. sınıftayız, liselerarası satranç turnuvası yapılacakmış. okul müdürü, istiklâl marşı öncesi duyuru yapıyor;
    -arkadaşlar, liselerarası satranç turnuvası var. anlayanlar bi' el kaldırsın, sayıya göre aramızda da bir organizasyon düzenleyip takım oluşturalım.
    30-40 kişi falan el kaldırdı. bizim sınıftaki piç akın da elini kaldıranlar arasında. müdür;
    -akın yavrum sen niye elini kaldırıyorsun? biliyor musun satranç oynamayı?
    kendinden emin bir tavırla akın;
    -benim satrançta turnuva ikinciliğim var hocam.
    -iki kişi mi katılmıştınız çocuğum turnuvaya?

tüm okul senkronize şekilde kahkaha patlattı. piç akın'ı da oraya gömdük ve evlere dağıldık.
  • bir çırpıda hemen iki tanesini yazıvereceğim sözler. aklımda yer etmiş resmen.

yer ; veli toplantısı çıkışı.

şikayet eden ; müdür yardımcısı.

şikayet edilen ; şahsım.

şikayet kendisine bildirilen ; annem.

- '' hanfendi oğlunuz okulda elden geçirmedik kız bırakmadı, yetişemez olduk''.

bir diğeri, her allah'ın günü idareye çağrıldığımızdan, kafası öne doğru, eli alnında, başını kaldırmadan söylenen o söz ; '' oğlum, neden her gün buradasın ? ya, çoluğumun çocuğumun yüzünden çok senin suratını görüyorum lan''.

hala hatırlar, arkadaşlarla anlatır güleriz.
  • erkek öğrencinin yanına gelerek:

-okuttun mu?
    -neyi hocam?
    -sakalları, aksi takdirde kesmemen için başka bir sebep göremiyorum.
  • "yaptığın banaysa, öğrendiğin sanadır." nöbetçi öğrenciye çay servisi yaptırırken...
  • verdigi sozleri tutmamasi uzerine benim anamin adi dondu demiştir. gulsek mi aglasak mi bilememistik
  • "isim vermek istemiyorum; ama karşı sınıftaki halil mesela. tanımayanınız var mı?"
  • genelde din kültürü öğretmeni olur bu tipler.okulun bahçesinde basket oynarken bizi hem düşündürüp hem güldürmüştür.
    -''oğlum şu topu sektirmeden oynayın.''
  • aranızda bazı kendini bilmezler var onlar kendilerini biliyo! 2009 aaal