şükela:  tümü | bugün
  • yanlış okumalar* kadar popüler ve akılda kalıcı olmasalar da ruhumuzun şifahi zenginliğine taliptirler. kulaktan kulağa yayılma imkanı kişinin itirafına bağlıdır. kimse "heyyyoo ben yanlış anladım" dememektedir netice itibarıyle. örnek de verelim sıcak sıcak;

gerçekte söylenen: -aslan hacım!
    kulağa gelen: -camı açar mısın?
    verilen cevap: -cam açık zaten!

beğenmediniz mi? ortaoyunu izleyin o zaman!
  • günlerden bir gün çok eskiden taksim burger kingin yanında bulunan arby's denen fast food zımbırtısına gidilir, sipariş verilir, sipariş gelir para ödenir fiş alınır eleman tepsiyi uzatır ve diyalog gelişir;

kasiyer: yine bekleriz abisi
    ben: ne demek abisi geliriz tabi

kasadan biraz uzaklaştıktan sonra;
    arkadaş: ne dedi lan o
    ben: yine bekleriz abisi dedi
    arkadaş: alla alla ne güzel ilgileniyor lan müşteriyle

çoook sonra farkedilir ki eleman aslında yine bekleriz arby's e demektedir. eleman devrik cümle kurmuş vallahi benim suçum yok.

edit: başlığı bizim başımıza giydirmişler. tanım yapmak adettendir. insanı gül gül öldüren gülerken yarım yarım yaran ne diyo lan bu denilen yanlış anlamalardır.
  • bir kadının tan sağtürk'ü yıllarca tansağ türk olarak bilmesi
  • askerlik şubesine giden kuvadro, uzman başçavuş** ile görüşmektedir. adam şöyle bir şey der;

"kaç tertipsin?"

askerlik hakkında bildikleri sadece sağdan soldan duyduğu, mahalle meclislerinde konuşulanlar olan küvedröğ, "nası yani?!? hö?!?" şeklinde düşüncelerle

"ne biliim ben?!" der ve akabinde <<lan bu çok saçma oldu galiba dur ben bu işin aslını öğreneyim hele>> şeklinde düşünerek "ehe mehe anlamadım ben pek. şey.. :(" der.

uzm. çavurş yineler

"kaç kardeşsin?"

"heaaa.. desene beee. iki.. iki.."

şeklinde saçma sapan bir diyalog vuku bulur.
  • seneler once bir arkadasin evine gidilmistir, pek samimi olunmayan ama muhabbet edilmis, hatta aynı masada oturup icilmis bi kız acar kapıyı, hızlı bi sekilde hazırlık yapmaktadir, birden arkasını doner ve;

k: sunu acar mısın ya...
    b:(tak diye sutyen kopcası acılır, icten "yasadık ulan diyerek" yalana gerek yok) actım.
    k: ayy sapık noluyor yaa.
    b: ee ac dedin.
    k: kolyenin kopacını ac dedim gerizekalı.
    b: allah kahretsin.
  • doğrusu:"semih şentürk pas atıyor"

duyulan:"sevişen türk pas atıyor"

o zamana kadar maça bakmayan benim öyle bir bakış atışım vardır ki televizyona , akıllara zarar.

(bkz: sevişen insanları izlemek)
  • durduk yerde insanı dumura ugratır..örnek verecek olursak:
    *-kavun ye bal ye kavun ye bal ye
    *-kevin kuranyi kevin kuranyi
    ya da
    *-hemen izmir hemen izmir hemen izmirrrr
    *-analiz 1 analiz 1
    (bkz: futbolla yatıp kalkmak)
    (bkz: derslerle kafayı bozmak)
  • şimdi yazacaklarım çok hazin bir çocukluk hatta gençlik yanlış anlamasıdır...diyceksiniz 'ee yuh be dallama hiç mi bu zamana kadar dediklerini irdelemedin diye ?' evet hiç farketmemişim...yaklaşık 3ay önce falan arkadaşlarla oturulmuş ilkokulda yapılan abukluklardan bahsedilmektedir ve konu bir şekilde yılların eskitemediği 'kutu kutu pense' oyununa gelir...e bir eski günlerin anısına icra edelim oyunu denir...ve başlanır o sihirli ,çocukken bizi kendimizden geçiren sözleri zikretmeye......kutu kutuu pennsee elmalı kasee...aşırı dikkatli bir arkadaşım durur ve 'elmalı kase ne lan der' çok cool bir biçimde 'elmalı kasee ' falan denir ama ulan harbi ne olaki elmalı kase diye içten geçirilir ve işte o an yaklaşık 15 yılı aşkın süredir 'elmamı yerse' olgusunun kafamda 'elmalı kase' olarak yer edinmişliği farkedilir ve daha da acısı bunca yılı aşkın süredir kimsenin 'olum yanlışlardasın' dememesidir...tabii ortamın yarılıp benim magma tabakasına temasıma yakın bile 'ulan ya onlar yanlış biliyorsa' serzenişlerim ve elmalı kase yi hayal edip en fazla 'göte kaçmış bi elma' olarak gözümde canlandırabilmem ise işin meze kısmıdır...
  • seneler önce cep telefonlarının ortaya çıkmadığı çağrı cihazlarının hüküm sürdüğü dönem,

çagrı cihazı mesaj bildirim merkezinde çalışan kişi kendisine bildirilen mesajı ilgili numaraya iletir:

doktorumuzun çağrı cihazına gelen mesaj: "nuran abla dolma yaptı acele gelin"

asıl söylenmek istenen ise: "nuran bal doğuma yattı acele gelin"