• leyla ile mecbur
  • bir arkadasin lisede din dersinde teslis yani (ucleme inanci:baba,ogul, kutsal ruh) yerine testis inanci yazmasi.
  • üniversite yıllarımız. arkadaşla kantine giriyoruz. 2 çay 1 tost dememiz gerekiyor. yanaşıyoruz tezgaha ve şu diyalog geçiyor.

bizden biri-2 ços bi tos lütfen.
    kantici-adios muços.
  • 4 yaşındaydı daha,

ağlayarak odasından seslendi...

anneeeee geeel...
    gittim yanına
    -beni bırakma lüütfeeennn
    -tamam yavrum bırakmıcam.
    biraz uzandım yanına.
    tam kalkıyordum, yine üstüme yattı.
    -anne yüyamda karpuz gördüm, beni bırakma...
    -karpuz mu gördün? ne alaka?
    -beni bırakma...

tamam dedim. o gun yanında yattım. karpuzdan niye korkuyor ki bu çocuk.
    - bozuk muydu karpuz?
    - çok kötüydü...
    - tamam yavrum, bunu iyi bilirim, bak ben de şeftali gördüm, cidden kötüydü. sen de beni bırakma...

tabii gece uzun, arada asfalyalar atıyor. "tamam uyu artık sen de işin suyunu çıkarma!!!!"

o gece öyle geçti, sabahında, "bak beni çağırıp durma, kendin uyanınca arkanı dön uyu" telkinleriyle geçti.
    "hem artık yuva 2 ye gidiyorsun."
    ertesi gün güzel uyudu. daha sonraki gunun sabahı yine "anne dün gece de karpuz gördüm ama seni çağırmadım" dedi.

yalnız bu seferki karpuz diyişi iki gün öncesinden farklı.
    ben: karpuz de bakiim?
    o: kârpuz... (a hafif ince)

ay sen kabus mu gördün.
    yıkıldım o an, garibim iki gun önce de kabus görmüş onu anlatmaya çalışıyormuş...
  • son yıllarda biraz düzelse de yılların eskitemediği hoparlör'dür: apollo, hopollo, apollör, hoporlo, apörlö, haporlo, opörlör..... gibi versiyonlarını bu kulak seneler içinde birçok kez duymuştur.
  • babannem pudinge pötük der, çok da tatlı der. bir kere ona ansiklopedi dedirtmeye çalıştım. kız sen bana ayıpçı şeyler mi söyletiyorsun diye payladı beni.
  • çok heyecanlı bir maç sırasında yanımdaki adamın havadan gelen topu kafayla gayet kolay uzaklaştıran rakip takım stoperi için arkadaşına dönüp "adamdaki boya bak ananın *mı kadar" diyerek bağırması. devre sonuna dek özür dileye dileye bir hal olmuştu garibim.
  • burası da asfalt değil halilim aman vites yarısı

malum türküyü hemen çıkaracağınıza eminim
  • -aaaa bakıyım saatine yeni mi? sonunda gidip adam gibi spor bi saat almışsın
    -ya evet alırken dedim zaten suzan bunu beğenir diye
    -valla erkek saati olmasına rağmen ben bile gitsem bunu alırdım çok güzelmiş
    -biseksüel ki bu zaten
    - ??
    -ay unisex işte

ahahhahaha ahah (kopmalar, sürünmeler falan )
  • ahmet ışık metekara
hesabın var mı? giriş yap