şükela:  tümü | bugün
 • mclaren lpg'li yeni aracını tanıttı

  vodafone mclaren mercedes formula 1 takımı, 2011 formula 1 dünya şampiyonası’nda yarışacak yeni aracı mp5-25’i ingiltere’deki merkezinde tanıttı. kaportası ve kanatları büyük ölçüde yenilenen araçtaki en büyük değişiklik ise yakıt olarak lpg kullanılması.

  "benzine can mı dayanır?"

  düzenlenen törende pilotları lewis hamilton ve jenson button ile yeni araçlarını tanıtan mclaren ekibi, sürekli artan benzin fiyatları nedeniyle artık lpg'li araca yöneldiklerini açıklayarak herkesi şaşırttı. mclaren ekibinin patronu ron dennis durumu "benzine can mı dayanır yahu? iki gün üst üste depoyu aynı fiyata dolduramaz olmuştuk." şeklinde değerlendirirken, eski dünya şampiyonu hamilton ise "lpg'ye geçmemiz iyi oldu ama km'de 5 lira yakmamız da normal değildi, o kadar ustaya götürdük eski arabayı, yine de bir şey bulamadılar..." diyerek şikayetlerini dile getirdiler.

  basın toplantısında ayrıca formula1'e katılmanın ateş pahası olmasında da yakınan ron dennis, arabanın safi masraf olduğunun altını çizerek, "aslında taksi kullansak daha ucuza gelir." sözleriyle, formula1 yönetimine de yarışlardan çekilme konusunda gözdağı verdi.

  "soğuk havalarda biraz zor marş alıyor"

  toplantıda hazır bulunun bir diğer isim olan mclaren f1 teknik ekip lideri paddy lowe ise, lpg'li araçlardaki performans problemiyle ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. "performans problemine karşı hiçbir masraftan kaçınmayıp sıralı sistem taktırdık" şeklinde konuşan lowe, "bi tek soğuk havalarda motoru ilk çalıştırırken biraz sıkıntı oluyor, marşa 2-3 defa basmak gerekiyor ama motor devrini aldıktan sonra yine canavar gibi gidiyor araba" diyerek kalkış dışında bir sorun yaşamayı beklemediklerini belirtti.
 • bir son dakika haberi :

  ermeni diasporasından amerika birleşik
  devletleri'ne düşündüren tavsiye:
  "soykırımı tanısanız çok seversiniz."
 • "parliament pazar gecesi sineması"nı bilmeyen gençler linç edilmekten son anda kurtuldu"
 • "dışişleri bakanlığı: "vizeleri kaldırdığımız ülkelere gitmiyoruz, ayıp oluyor""
 • dünya jöle üreticileri birliği; başarılı televizyoncu yiğit bulut'a, ekranlarda görünmemesi koşuluyla, şu an almakta olduğu maaşın iki katını önerdi.
 • ''orta doğu ülkeleri türkiye liderliğinde "altın günü" yapmaya hazırlanıyor''
 • son dakika haberleri kimi zaman sözcükleri kifayetsiz bırakıyor:

  ''en hızlı eti puf paketi açma yarışması'' nın bu seneki galibi 15dk 22 sn lik zamanla yine ünlü kasa hırsızı bruce reynolds oldu...

  en son eti puf paketini açabilmek uğruna verdiğim çabalardan sonra, sadece güldürmediklerini aynı zamanda düşündürdüklerini de söylemeyi bir borç bilirim.*
 • türkiye ermeni cemaati: "bu kez daha az kayıp vermeyi umuyoruz"

  başbakan recep tayyip erdoğan'ın “ülkedeki 100 bin kaçak ermeni'yi göndeririz” sözleri tehcir konusunu yeniden ülke gündemine taşırken, ermeni cemaatinden gelen "geçmiş tecrübelerden gereken dersleri çıkardık, bu kez yolda daha az kayıp vereceğimizi sanıyoruz." açıklaması yürekleri bir nebze olsun ferahlattı.
 • son dakika

  13 yaşında intihar girişiminde bulunan şükriye gencol tgg tarafından 'en genç girişimci' ödülüne layık görüldü...
 • borçsuz doğan bebek ailelere umut veriyor

  çocuk vakfı`nın dünya çocuk günü dolayısıyla yayınlamış olduğu rapora göre türkiye'de doğan her bebek ülkenin dış borçları nedeniyle ortalama 1650 dolar borçla dünyaya gelirken, ilhan ve ayşen özbükey çiftinin sultanbeyli devlet hastanesi'nde dünyaya gelen bebeklerinin 2200 dolar alacaklı olduğunun ortaya çıkması ailede büyük sevinç yarattı.

  genç çiftin dün sabaha karşı dünyaya gelen bebeklerinin alacaklı olarak doğması başta özbükey çifti olmak üzere herkesi şaşkınlık ve sevince boğarken, ersin adı verilen talihli bebek, doktorlar ve tüm hastane çalışanları tarafından da adeta sevgi çemberi ile kuşatıldı.

  çocuk kendini amorti etti

  mucizevi doğumla ilgili olarak basın mensuplarının sorularını yanıtlayan baba ilhan özbükey, hamilelik süresince eşinin avuçlarının çok sık kaşındığını belirterek, şöyle devam etti: “ne yalan söyleyelim, çocukla beraber gelecek borçtan, masraftan çekiniyorduk ancak yavrumuz 2 hafta erken doğmasına rağmen hem borcunu ödemiş hem de sermayesini biriktirmiş. şimdilik zarar ederiz korkusuyla ikinci çocuğu yapmaktan vazgeçtik. kazanıyorken bırakmayı bilmek lazım."

  alacağın tahsiliyle ilgili olarak şu an doğum yapan diğer ailelerle anlaşmaya çalıştıklarını ifade eden özbükey, "eğer bir an önce ödeyemezlerse çocuklara takılan altınlar için ihtiyati tedbir kararı aldırırız.” sözleriyle bu 2200 dolar'ın peşini kolay kolay bırakmayacağının sinyallerini verdi.

  3 kilo 750 gram olarak dünyaya gelen ersin bebek ayrıca hazine müsteşarlığı'nın da dikkatini çekmeyi başarmış durumda. olayı haber alır almaz hastaneyi ziyaret eden hazine müsteşarılığı yetkilileri genç çifti tebrik ederek, başarılarının devamını dilediler. ersin bebeklerin çoğalmasıyla türkiye'nin dış borcunun kısa sürede kapanacağını belirten yetkililer, başarısından dolayı minik ersin'i de üzerinde nazar boncuğu olan bir adet çeyrek altın ile ödüllendirdiler.