şükela:  tümü | bugün
  • real madrid maçının devre arasına 2-0 yenik girerken "bizler inandık siz de inanın" diyen ve maçın 3-2 neticelenmesinde katkısı büyük, aralarında bulunmaktan keyif aldığım taraftar grubu. belki çok yaratıcı bir laf değil ama içinde bulunduğumuz koşullarda inanılmazdı.
  • (bkz: yuruyedur)
  • saçmasapan konuşan biriyle (ki saçmasapan konuştuğu doğrudur evet), r'leri söyleyemediğini vurgulayarak dalga geçmeyi yaratacılık sanan taraftar grubudur. o kişinin eleştirilmeyi hakedip hak etmediği değildir konu olan, bu konuşma özürünü pankarta taşımak yaratıcılık mıdır, değil midir, mesele budur.

küfür edince mi yaratıcılık oluyor, küfür etseydik daha mı iyiydi gibi yaratıcılıktan uzak savunmalar da zaten söz konusu yaratıcılığın sınırlarını göstermektedir.
  • yaratıcı olmak gibi bir zorunluluğu, isteği hiçbir zaman olmamıştır galatasaray taraftarının.. bu başka takım taraftarlarının çıkardığı bir olgudur.. tartışmanın da fazla gereği yoktur bu konuda.. dediğim gibi galatasaray taraftarı hiçbir zaman yaratıcı olduğu iddiasında bulunmamıştır.. en az diğer takımlar kadar tezahürat üretmiştir lakin.. çoğu da başka takımlar tarafından kullanılmaktadır.. aynı başka takımların ürettiği tezahüratların galatasaraylılar tarafından kullanılması gibi.. lakin dediğim gibi hiçbiri skimde değildir afedersiniz..

benim için önemli olan bu takımın yarattığı kapalı efsanesidir.. o atmosferle avrupa maçlarında gelen her takımın futbolcusunun aval aval tribünlere bakmasını sağlamasıdır benim için önemli olan galatasaray taraftarlığı.. her avrupa maçından sonra rakip takımdan bir futbolcunun ben böyle taraftar görmedim ömrü hayatımda demesidir galatasaray taraftarlığı.. avrupalıların tırsarak ali sami yen'e the hell lakabını takmasıdır galatasaray taraftarlığı.. yoksa sokmuşum yaratıcılığa, üreticiliğe..
  • eğer ki yaratıcılık bir taraftar grubunun 'ultraslan' olan adını kendi zeka düzeyine uygun biçimde değiştirip 'ultravesti' yapıp "aha çok yaratıcıyım be, hem adını değiştirdim hem hakaret ettim" demekse yaratıcı değildir galatasaray taraftarı. evet küfür galatasaray taraftarında da vardır. hatta sıklıkça eder, ama bunu pişkin bir şekilde yaratıcılık olarak ithaf etmez. ammavelakin parma maniac'ın da dediği gibi o kapalı tribün herşeye bedeldir. büzük kadar stadda öylesine inanılmaz bir atmosfer yaratabilmektir galatasaray taraftarının özelliği. olay stadın kapasitesi ne olursa olsun tüm avrupa takımlarına "ali sami yen cehennemine gidiyoruz" dedirtebilmektir. bu yüzden varsın "hepimiz zenciyiz" demesin bu taraftar, rakip takım taraftarlarının eline kendi oyuncuları için korkak tavuk yazan bir pankartı verip maç esnasında açtırmasınlar. sırf o yarattıkları atmosfer yeter. ek olarak tek gerçek yaratıcı taraftar beşiktaş'tadır.
  • yaratıcılıkla alakası olmasa da yaratıcılıktan daha önemli şeylerin olduğunu göstermesi açısından;
    (bkz: beni kimse orada 25000 kisi olduguna inandiramaz)
    (bkz: paolo maldini)
  • yanlis geldin arkadasim sen (bkz: yaratici besiktas taraftari)
  • yaratıcı olmak gibi kompleksleri bünyesinde barındırmayan taraftar kitlesi. elinde olanlar kendisine yetmektedir zaten. yaratıcı olmak, onun sahip olduklarına sahip olamayanların sorunsalıdır.
    (bkz: uefa kupası)
    (bkz: süper kupa)
    (bkz: dört sene üst üste şampiyon olduk)
    (bkz: gerçekleri tarih yazar tarihi de galatasaray)