• kendilerini tanrı, rab, yaratıcı olarak tanıtıp sms ve mail yoluyla sizden ibadet, iman, dua bekleyen kişilere itibar etmeyiniz.
    diyanet işleri başkanlığı.

bu nasıl başlık lan?
  • yaratıcı olsam, umrumda bile olmazdı.

benim yarattığım mahlukatlar bana inansa ne olur, inanmasa ne olur.

kendilerine biçtikleri kibirli rollerini izler eğlenirdim.
  • blockchain ile yayılıp anonim kalsa daha verimli olurdu şeklinde cevabı olan sorudur.
  • (bkz: ponzi scheme)
  • düşünebilen bir varlıksın ve kendine nasıl yakıştırıyorsan öyle yap.
  • irade sahibi yaparak
  • ibadet yok, şu şu kurallara da uyun siz sağ ben selamet
  • yaymak mı?

direkt anakarta yüklü, silinemez, değiştirilemez işletim sistemi gibi yükleyip gönderirdim.

inandı, inanmadı onla mı uğraşayım? cehhenem maliyetinden de, peygamber şımarıklığından da kurtarırdım.

gerçi böyle de sıkıcı olur sanırım. limitsiz para şifresi gibi...
  • bembeyaz bir bulutun içinde saklardım bana dair ne varsa. çağrıldığım yere giderdim, muhtaç olunduğum yere. kalbi aşkla dolanın üstüne yağardım, ağlaya ağlaya dua edenin, bağıra çağıra yardım isteyenin. kimsesiz hissedenin, çaresiz olanın, çare isteyenin. çare arayanın.
    kendini gündüz gökyüzünde arayana giderdim, gece yıldızda arayana, ıssız bir mağarada kendinde bulana giderdim.

gittiğim yerde yağmur olur yağardım, her bir yağmur damlasına bir anlam yüklerdim. her bir damlada bir adımı saklardım, her bir damla da bir sırrımı gizlerdim. yağmur olur indirirdim yer yüzüne dinimi. rüzgarlarla insanlarin arasında taşırdım. önce herkes bir fısıltı duyardı. kimi kalplere umut olan bir fısıltı, kimi kalplere korku olan. bu size bir müjdedir derdim, bu size bir uyarıdır derdim. gazabımdan korkun derdim, rahmetim gazabımı kuşatmıştır derdim.

anlamayanlara tufan olurdum, yıldırım olurdum. inanmayanlara baş edemeyecekleri dalga olurdum. azlari çoklara galip kılar, nice çokları yok ederdim. azlari da yok ederdim çokları ettiğim gibi. durgun bir deniz olur asrı saadet yaşatırdım birçok kez.
    sonra buhar olur bir bulut olurdum tekrar, beklemeye başlardım tekrar yüreğime dokunacak bir çığlığı.
hesabın var mı? giriş yap