şükela:  tümü | bugün
126 entry daha
  • hala yaratıcının iyi olmak zorunda olmaması yazanlar var,arkadaşlar, yaratıcı elbette iyidir,- ve adaletlidir. copy-paste esma ül hüsna yapıştıranlar var yazmış bir arkadaş,bir çok kişi sayfalar dolusu haşa allah adaletli değil yazmış, oysaki allahın 99 isminden biri adaletli olması,bunu neden yazmıyorsun.ben şunu diyorum,bizler neden her şeyi bizden daha iyi bilen allaha güvenmiyoruz.ben kendi adıma ona sonsuz güveniyorum,o zaten beni kulluk için yaratmış,bunu bize söylüyor.dua etmemizi istiyor,ki çok ihtiyacımız var.bizler etrafa bakıp şu oldu bu oldu,evet adaletsizlik var neden diye sorgulayacağımıza bunun elbet bir nedeni var,allah elbette daha iyisini bilir diyemiyoruz. allah zerre iyiliğin karşılığını verir,zerre kötülüğün de karşılığını verir.
    aslında tüm bunların nedeni sevmek,inanmak yani iman etmek.iman etmeden bu sorgulamalar başlıyor ve suçlamalar başlıyor.sonuç berbat olacak çünkü bilmeden yalan söylüyor,iftira ediyor yani küfreden,örten oluyoruz,yani kafir oluyoruz.
    allah kafir olmaktan bizleri korusun...