şükela:  tümü | bugün
  • yaşamayanın bilemeyeceği, ateistlerin alametifarikası olan muhteşem his.

    hepsi birer 'chosen one' olan ateistler, bu hissi deneyimledikten sonra tüm doğa bilimlerinde ve sosyal bilimlerde uzmanlık seviyesine gelirler. entelektüelliğin 'everest'i olan bu aşamaya gelebilmek her sapiensin harcı değildir.
  • görünen o ki hiç rahat değilsiniz. sürekli olarak zaten inandığınız bir inancın başkaları tarafından onaylanmasına ya da başkalarının o inancın aleyhine geliştirdiği iddialara karşı galip gelmesine muhtaçsınız. ve iyi biliyorum ki sizin gibi düşünmeyenlere karşı bir galibiyet yani üstün gelme hissi yaşasaydınız bu tür şeyler yazmazdınız. çünkü ihtiyaç duyduğunuz şeyi almış ve rahatlamış olurdunuz. korkmayın, göğüsleri yeni tomurcuklanmış, her zaman bakire kalan hayalinizdeki hurilerinize göz koymadık.

    tanım: kendi yarattığı şeytanla sidik yarışına giren, tek bir yasağı bile en korunaklı mekanında adem adlı insancığına uygulatamayan, putperest yarattığı ve yaratılışlarının gereğini yapan topluluğa, yine kendi yarattığı diğer insanları saldırtan, açıkça ölümlerini talep eden, uzuv keserek ceza veren, gönderdiği kitapları koruyamayan, koruyamadığı kitapların korunamamasının suçunu üstlenemeyen, öldürtmek için insanları özellikle motive eden, köleliği kutsayan, zenginleri koruyup fakirleri ebedi muhtaçlar ve ezikler ilan eden, parayı ve para sahiplerini seven tanrıları reddedenleri bağlamayan tespit.
  • daha 'ryan giggs bozonu' nedir bilmeyen, termometrenin ikinci yasası ile ateizmi çökertmeye çalışan cahillerin anlayamayacağı his.
    ingiltere kralı aslan yürekli richard dawkins'in kitaplarını bile okumadıklarından eminim bunların.