şükela:  tümü | bugün
  • ama muhtarlara laf edersen ne cins bir insansındır, doçent olsan nolur sanatçı olsan nolur şeklinde devam eden sözdür.
  • kuran'ı okudum bana göre en şerefli yaratılmış "şeytan"dır. şimdi hıyarlar satanist bu falan filan gibi laflar eder, haydi ordan. tabiki de kuran'ın paradigması içinde konuşuyorum, yoksa bana göre yaratılış diye bir şey yok zaten.

1) insana secde etmek yasak değil mi? yasak. allah'tan başka bir varlığa secde etmek yasak değil mi? yasak. şeytan neye itiraz etmiş? insan'a secde etmeye itiraz etmiş. e o zaman doğru bir şey yapmış. hani insana secde etmek yasaktı? elde var bir.

2) şeytan'a çok sinirlenmiş allah, onu kovmuş. ama ne hikmetse şeytan geri gelmiş ve yasak elmayı yedirtmiş. demek ki şeytan allah'ın güvenlik mekanizmalarını aşabilecek kadar da güçlü. hem gururlu hem güçlü vay anasını, elde var iki.

3) şeytan insanları yoldan çıkarıyormuş, buna bu görevi allah vermiş, şeytan o zaman demiş ki "beni sen yoldan çıkardın", o zaman insanları da şeytan aracılığıyla yoldan çıkaran allah, boşuna taşlamayın la şeytanı kabe'de. elde var üç.

e bugün cemaat şeyhine secde edenden, uzun mahluklara köpeklik yapanlara kadar dünya kadar secdeci, kula kulluk eden şerefsiz var. e o zaman en şerefli şeytan oluyor.

not: dediğim gibi burdaki anlatı tamamen kuran paradigması içinde yapılmış bir tahlildir. yoksa bana göre ne şeytan ne allah ne de yaratılmışlık var.
  • baktigimda 2 kez gormezden geldigim sacma yazi.
    en son yazmam gerektigine inandim.
    (bkz: yog eele bisey)
  • “insan rabbimiz tarafından ayırdedilmemiştir. bu profesördür, bu bakkaldır, bu çiftçidir denmemiştir.” diye devam eden söz.

peki allah insanlar arasında ayrım yapmıyorsa yarattıkları arasında niye ayrım yapıyor? insan niye hayvandan üstündür, ya da bitkiden. bu kibir niye?

tipik islamcı zihniyeti. islamcılar kendilerini dünyada her şeyden üstün görürler ve her şeyi yapmaya hakları olduğunu düşünürler. o yüzden hayvanlara eziyet etmek de, öldürmek de, ağaç kesmek de, orman yakmak da mübahtır ve haklarıdır.
  • tecavüzcü ama şerefli,
    katil ama şerefli,
    hırsız ama şerefli,
    yalancı ama şerefli,
    .
    .
    .
    he he öyle, en şerefli insan insanlarında en şereflisi siyasal islamcı dincidir kesin.
  • en şerefsizleri de muhabbet kuşları olsa gerek. sabah kalktım daha güneş doğmamış üç metre ötesini göremiyorum, küfrede küfrede cüzdan telefon falan arıyorum; bu herif geliyor öpücük atıyor, boncuuk diye bağırıyor. bana bağırıyor. türkçe bağırıyor.
  • ne yani atlar şerefsiz mi? diye karşı çıkılabilecek önerme.