şükela:  tümü | bugün
  • kardeşini bu vatan uğruna feda etmiş içi yanan bir subayın ak'ları eleştirdiğinden siyaset yaptığı bahanesiyle ordudan atılmaya çalışılması hamlesi.
    ironi "siyaset" kelimesinde.

siyasetin oyuncağı olmuş hadi dediklerinde "tatbikat kamuflajını bile değiştirmeden" araplara koşan, iktidara kalkan olmak için timsah göz yaşı döken, sırf iktidara tepki artmaması için tsk'ya yalan haber yaptıran (tsk helikopterinin pkk tarafından rus füzesi ile düşmesi-bunun haberinin arıza nedeniyle düştü diye verilmesi görüntüsü çıkınca çark etmeleri, şehit sayılarının azaltılarak-ölen terörist sayısının abartılarak verilmesi vs. )*, nikah şahitliğini resmi görev gibi yutturmaya çalışan, dibine kadar siyaset bulaşmış bir ordunun doğru söyleyen bir mensubunu kendi yedikleri bok bahanesi ile ihraç etmek istemesi ironinin dibi.

(bkz: #yarbayalkanyanindayiz)

hatırlayalım
    (bkz: yarbay mehmet alkan için soruşturma başlatılması)
    (bkz: yarbay mehmet alkan'a tsk'nın verdiği ceza)

edit:*
  • "muhalifler birbirini yerken iktidar halkın amına koyar."

o yüzden çok kimsenin umrunda olmayacak hadise. siz anca birbirinizi yiyin, komikli twitler atın entryler girin, kabullendiniz zaten iktidarı.
  • işte ülke işte hükümet, aslan'ım benim beeeeee, helal olsun.... bu millete fazla bile bu hükümet.
    adamın canını sıkan herkes taklaya geliyor lan ne güzel memleket.

bazen hakikaten sikeyim memleketinizi de ülkenizi de amk gidiyorum ben diyip gidesim geliyor, "nereye gideceğim ulan daha kıbrıs'ta askerlik ve batum'da karıya gitme dışında yurt dışına çıkmışlıpın yok otur oturduğun yere" diye diyip devam ediyorum bu sikimden hayatı yaşamaya...

imkanı olan gitsin olum. bunlar geberip gidene kadar gidin, sonra yine geri gelirsiniz...
  • bu başlık altında oh iyi olmuş diyen ve o yüzsüzlerin entrylerini yukarıya taşıyanlar umarım o abinin acısından beterini yaşarsınız.

aslanlar gibi üniformasını taşımış olan askerdir. bu ve bunun gibi askerler bu askeriyeye fazladır böyle bir devlet ve böyle bir millet için, bunlar değil mi atatürk'ü bile harcayanlar ki bu yarbayimizi rahat bıraksınlar.

ayip olaydir.
  • iki sene bodrum'da yaptığımız rakı balık keyfi bize 470 tl'yepatladı.oysa öncesinde yaptığımız pazarlıkla 300-320 tl arası bir hesap ödeyeceğimiz hesaplamıştık. geçen sen mikanos'ta aynı rakı balık keyfi balığın daha lezzetlisi ve irisi ve bol kepçe mezelerle 90 euro'ya( 270 tl) maloldu. türkiye'deki diğer tatil beldelerinde benzeri kazık,kalitesiz ve kaba durumlarla defalarca karşılaştık. buna benzer tüm tatilcilerin ortak bir deneyimi vardır mutlaka.. yunan adalarında ise tam tersi.. egenin diğer kıyısında deniz daha temiz,kentler daha bozulmamış,misafire daha insanca davranıyorlar gibi...
    hele alanya' da ekim ayında kürtlere ait dükkanların yakıldığını gördükten sonra,bu turizimciye acımak gelmiyor içimden...