şükela:  tümü | bugün soru sor
316 entry daha
  • unutamayacağım kadar sarsıcı, bir insanın son yardım çığlığı.
  • turkiye ve ortadogu gercegi. sizi kimse koruyamaz. sadece siz kendinizi koruyabilirsiniz. bunu da mumkun mertebe kendiniz icin ceza almayacak ya da olume kiyasla daha az zarar goreceginiz ön onlemler alarak yapabilirsiniz.

bu karisini vuran adam sonradan mi degisti? sanmiyorum. hep boyleydi. ulke erkeklerinin en az %40'i bu yapida. belki cok daha fazlasi. bu potansiyelleri var. kadinlar oncelikle evlenmek icin acele etmesin. ama bundan daha onemlisi her seyin basi olan cinselligi sadece evlilikle iliskilendirmesin. yasayacaksa yasasin ama oncesinde evlenmesin. cunku evliliklerin aceleye gelme sebeplerinden biri bu. bu ozgurluk icin evleniliyor. bunu asla yapmayin. cok pisman olursunuz. zaten ulke erkeklerinin yarisindan fazlasinin durumunu az once acikladim. yani yaptiginiz evliliklerin en az yarisi bastan yanlis.

kimseyle sahiplenici, koruyucu diye de evlenmeyin. arkasinda bu videodaki eylemin potansiyeli vardir.

yani kisacasi.. aptal olmayin. saf olmayin. evlilik odakli olmayin. akilli olun. ozgur olun.

cok daha onemli bir husus daha.. haberin detayini okumadim ancak %90 ihtimalle bu isin gecmisinde olan seyleri soyleyeyim. bu kadin iliskinin basindan beri muhtemelen cok dayak yedi. ancak her seferinde kocamdir diye sineye cekti. araya birileri girdiyse susturdu. karismayin dedi. dayak yedigi halde geceleri ona sarildi. adam icin dayak ve siddet o kadar siradan hale geldi ki artik, kadin bir noktadan sonra mahkeme karari cikartti. ama gec kalmisti. adam o yolda uzun suredir kadinla birlikte yuruyordu. zirveye kadar ciktilar.

ben bir kadin partnerinden dayak yiyorsa ve bu dayak ortada gerceklesiyorsa karismam. neden karismam? ust paragrafta yaziyor. o kadin cok buyuk ihtimalle o dayagi ilk kez yemiyor. hep sineye cekiyor, araya gireni kendi eliyle uzaklastiriyor. bunu cok defa gordum. o adam orada siz ayirmaya calisirken sizi bicaklasa, o kadin kocam hapse girdi diye muhtemelen aglar.

feministler erkegin hic mi sucu yok ulan, kadin mi suclu diyebilir. size su kadarini soyleyeyim; bir iste suclu olmasaniz bile eger tum sonuclarina katlanmayi goze aliyorsaniz, her firsatta karsinizdakini suclayin ama asla gercek bir onlem almayin. akilli insan, karsisindaki haksiz ve ahmaksa bile onu suclayarak kendini pasif bir denklemin icine sokmaz. onu bir defa kavradiktan sonra tekrar tekrar ayni hareketleri anlamlandirmaya calismaz. der ki, bu çöp ne ariyor etrafimda? ınsan bile degil, kurtulayim. erkeklerin %70 civarinin yaniniza bile yaklasmamasi gerektigini bilerek yaziyorum bunlari. hani onlar sucsuz, kadin suclu meselesi degil. o erkekler yok bile.