• "yeter ama ya. s. git." denmesi gereken açıklama.
  • dünyanın sayılı ekonomileri arasındayız, pandemide başka ülkere tonla yardım gönderebiliyoruz, savaştan kaçan suriyeli - afgan milyonlarca göçmene kucak açacak gücümüz var ama ülkemiz yanarken bakın altını koyu yapıyorum ülkemiz... pamuk eller cebe sayın halkım.

gerçekten bravo. imanla başlayıp ıban ile bitiriyoruz yıllardır.
  • abi vergi vermeyelim o zaman biz. maaşımı falan kesinti yapmadan direkt verin bana. ülkede yaşanan toplumsal olaylarda vs. para toplarız aramızda biz. hatta sizlere de gerek yok zaten bir ara ekonomi bakanlıgı koltugu boş kaldı ülke ekonomisi 1 2 gün nefes almıştı.
  • - milletimiz enayidir afedersiniz cömerttir
  • yanlış bir önermedir. basit bir yangında bile devlet yetmiyorsa insanlarda devletin aciziyeti izlenimi verilebilir.

bu tür yaklaşımlardan uzak durulmalı, devlet demek en ufak bir fırsatta milleti söğüşleyen sivil toplum kuruluşu demek değildir.

böyle giderse devletide özelleştirelim, o halde neye vergi veriyoruz, küresel şirketler devletleri satın alsın işletsin gibi bir mantık ortaya çıkar ki bu çok tehlikelidir.

üst akıl olsa anca bu kadar tehlikeli bir demeç verilirdi. hoş gerçi sadece türkiye için değil dünyadaki küresel şirketler devletlerden daha zengin.
  • ne kadar acmisiniz be bi doyuramadik. dilenciler bile belli bir hasilattan sonra evine gidiyor bunlar her firsatta cukka. cukkakp
  • ona cömert buna cömert bize kim cömert?
  • gelir gergisi, kdv, ötv, emlak vergisi ve daha bilimum sorma ver vergisi verdiğimiz halde, her felakette, mağdur olanlara yardım etmek için bağış kampanyası yapılacaksa devlet neden var? neden vergi veriyoruz?
hesabın var mı? giriş yap