şükela:  tümü | bugün
 • tam hali: ' taciz edilen kadına, " size bu kılıkla az bile yapmışlar " diyerek yumruk atan polis ' olması gereken başlık.

  olay, izmir- alsancakta oluyor. ülkenin geldiği hale bakın. bitmişiz biz be.

  http://haber.sol.org.tr/…a-polis-yumruk-atti-205936

  edit: videonun tam halini attı bir suser. görünen o ki, kızlar kendileri sataşmış. polis keşke gaza gelmeseymiş ... link : https://sendvid.com/sxaoezo3

  edit: arkadaşlar, bazı suserlardan polisi haklı çıkarmaya çalıştığım fikri oluşmuş ki yazdığımı okuduğumda öyle göründüğünün ben de farkındayım. ekleme gereği duydum, ben sadece medyadan kuşkulanıyorum çünkü tamamı satılmış ve tek amaçları algı yönetmek. olayın bir de şöyle bir olabilitesi var. belki polis gerçekte bu cevabı vermemiştir. o polislerin ayağını kaydırmak için oluşturulmuş bir düzmece de olabilir. medya kullanılarak öyle salakça iddialarla koca koca subayları hapse attırıp hapste kanserden ölecek şekilde muamele maruz bırakıldı insanlar. burası türkiye ve benim bu ülkede, halka aktarılan hiç bir şeye güvenim yok. alsancak polisi alışkındır açık giyimli kadınlara ve bahsi edilen cümleyi kurma ihtimalleri küçük. kızların ilk kendileri sataştığı açıkça görülüyor ki belki daha öncesinde de çok ağır tahrik vardır. her insanın bir sabır noktası vardır. kızların çok güzel olması, birisinin elinin kırık olması gibi durumlar bende şaibe yaratıyor. ayrıca çok soğukkanlı konuşuyorlar. aynı durumda ben olsam sinirden cinnet geçiririm.

  olayın başka bir açıklaması da olabilir, tek yönlü düşünmek istemiyorum ve ortada kanıt olmadan da yargısız infaz yapmak istemiyorum. olay budur. teşekkürler.

  edit 2 : bir suser videonun daha az kesilmiş bir versiyonunu gönderdi. altta link olarak ekliyorum.

  https://m.facebook.com/…60916911&refid=28&__tn__=,;
 • (bkz: a.c.a.b.)
 • videodaki görüntüde iki genç kızdan birine durduk yerde yumruk atan polis açıkça görülmektedir. olayın detayı ne olursa olsun bu polisin görevden uzaklaştırılmasını gerektirir. polisler muhtemelen hakarete ve veya darpa uğradıklarını iddia edeceklerdir. her durumda bu ve bunun gibi kamu güvenliğini zedeleyen eylemler yapan kişilere polislik yaptırılması, insanların polis kurumuna ve adalete (zaten çok az olan) güvenini ve inancını baltalamaktadır.
 • bir ülke düşünün ki, birazcık kendini geliştirmiş, birazcık medeni herkes polisten korkar hale gelsin. tamam siyasi olarak tamamen kendinize bağlamış, istediğinizi yaptırıyor olabilirsiniz, bari yasaları diğer yasaları uygulamalarını sağlayın.

  "herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır." sözünden vicdansız polislere kadar geldik maalesef..
 • polisin kendini savunmak için hakkında ne tür iddialarda bulunacağı merak konusudur. alkollüydü, bana küfür etti, hakaret etti. belki de kadıköy metrosunda darp edilen gülşah erol vakasındaki polisler gibi olayı kandil'e pkk'ya bağlar. fetö de olur..

  hiçbir koşulda polisin bu davranışı makul gösterilemez.
 • bu görüntülerden bu sonucu çıkarmak süper fikirdir.
  ulan ne şekilde davranacağınızı, ne yapacağınızı şaşırdınız iyice.

  +memur bey şunlar bizi taciz ediyorlar.
  -al sana o zaman pat-küt, dan-dun...

  lan hani salak olabilirsiniz bir şey diyemem ama bizi de sizin kadar salak falan mı sanıyorsunuz?
  senaryolarınız daha güncel ve mantıklı olmalı. okuma yazma bilmeyenlere anlatıyorsanız başka tabii.

  iyice zıvanadan çıktınız ve aynı çerçevede bulunmak sizin için gurur vesilesi olmuş.
  haberin kaynağının haber.sol.org.tr olması ise ayrıca üzüyor. sol dediğin provakasyon ve propaganda yapacaksa bile satranç şeklinde düşünür, en az 5-6 hamle sonrasını hesaplar. cıvığını çıkarmayın. nasıl savunacam lan sizi mal herifler?

  edit: hemen damladı allahın öküz'ü ve direk hakaretle başlıyor cümlesine. lan hadi polis dangalak ama güvenlik kamerasının nerede bulunduğunu, neler yaparsa ceza alabileceğini senden iyi bilir. öküz olmakla kalmıyor ısrar ediyorsunuz. tebrikler. salak herif. bir bok yapacaksan adam gibi yap.

  edit2 : polis neden yumruk atıyor konusuna girmiyorum. kadın ne demiştir orada onu da bilmiyorum. sadece saçmalamaktan söz ediyorum. olum sizleri kim yetiştiriyor, kimlerden feyz alıyorsunuz, ne tür kitaplar okuyorsunuz. biz solculuğun en hakir görülen zamanlarından geldik. kendimizi eğitmek ve hayatı anlamak, insanlara gerçekleri gösterebilmek amacıyla gece gündüz çalıştık. büyüklerimiz çoğu zaman eylemlerimize dur dediler ve mantıklı açıklamalar yaptılar. birlikte bir abimizin veya ablamızın evinde oturup çözümlemeler yaptık. tanıdıklarımızı çevremizi uyarmak adına kendimizden taviz verdik. siz nesiniz olm her biriniz che guevera mı olacaksınız? her biriniz dünya'yı mı kurtaracaksınız. bencil olmak bize yakışmaz. biz insanlık için varız. bunu söyleyen olmadı mı hiç?

  eidit3,i sevgili arkadaşlarımdan inanılmz meşazlar aldımm ve kabul etmekteyim.
  arkadaşlar lütfen video'yu tekrar inceneyin ve kafadan sakat olsa bile bir polisin ne tür bir tepki vereceğini h,iel olarak polis ünvanı taşıyan insanlara bulaşmam ayrıca belirteyim. onlar da bana bulaşmaz zaten.
  o,d
 • ulan neymiş "taciz ettiğini söyledi diye yumruk mu atılır?"mış ulan göt hangi yasa, hangi kural, hangi ahlak, hangi vicdan bir kadına yumruk atmayı meşru eder? göt oğlanı bunu sol propagandası, provokasyon, polis düşmanlığı yapıyorlar diye savunuyor. hadi diyelim taciz ettiğini söylemedi. başka bir şey söyledi, polise hakaret eti, küfür etti vs. bu o kadınlara vurulmasını mı gerektiriyor? böyle puştlar ilerde kadınları kesip "ama şunu dedi, bunu dedi, gururuma dokundu, tahrik etti" vs. savunmalarla mahkemeye çıkıyor. yazık lan ülke harbiden bitmiş. adamın derdi hala sitenin "sol" görüşlü olması, gerçekçi bir sebep olmaması vs.
 • devletin resmi üniformalı polisinin şiddetine uğramış kızdır.

  nedir nasıldır şudur budur zerre sikimde olmaz. bu hareketi yapan polisin giydiği üniformayı güzelce üstünden çıkarıp siktir edilmesi gerekir.
 • (bkz: denize düşüp yılana sarılmak)
  diyelim ki kızlar yalan söylüyor. hatta kızlar polislere direk küfür falan etmiş olsun. buna rağmen;
  1 - sen erkeksin, karşındaki kadın aranızdaki güç farkının farkında mısın?
  2 - sen polissin sıradan vatandaş değilsin, sinirlensen de kendini kontrol etmek zorundasın?
  3 - teröristten, mafyadan, uyuşturucu satıcısından, işidcisinden, atatürk büstünü indiren zibididen daha kötü ne yaptı ki iki tane kadına el kaldırıyorsun?
  4 - aynı şeyi senin annene, bacına, karına, kızına yapsalar normal karşılar mıydın? ( bu polisleri savunacaklar için de geçerli)
 • önemli olan noktanın polisin yumruk atma nedeni değil, yumruk atma eylemi olduğu hadise. üstelik arkadaşından destek alarak yürüyen bir kadına.

  o nedenle bazılarının " öyle neden mi olur yeaaaa " tarzı bilmiş yorumları gerçekten komik duruyor.