şükela:  tümü | bugün
  • verdiğim siparişi 24 saat içinde kargoya veren kitapçı. benim için online alışverişlerde olmazsa olmaz olan 3d secure güvenli ödeme yöntemi olması ayrı bir avantaj. ayriyeten 50tl üzeri kargo ücreti ödemeniz gerekmiyor. soru sormak için aradığımda telefonlara bakan gözde hanım çok yardımcı oldu, kendilerine teşekkürlerimi sunarım :)
  • 6 nisan akşamında verdiğim kargoyu ertesi gün sonra kargoya verdiler 8 nisan'da kargo elime ulaştı.

6 parçalık siparişimin bir tanesi eksik geldi. eksik olan parçayı tespit edip kendilerini aradım. çok kısa bir görüşmeden sonra aynı gün içinde eksik olan kitabı da kargoya verdiler 2 gün sonra da o elime ulaştı.

ilk gelen kutu güzel sağlam paketlenmişti ve kitapların hiçbirinde ezilme büzülme yoktu. ikinci kargoda gelen kitabın köşeleri büzülmüştü dışında karton olmadığından. tabii ki bir kitap için kartına gerek yok fakat havalı plastiklerden -patır patır patlattıklarımızdan- sarılırsa daha iyi olur.

ilk kargoda gelen kitaplar jilet gibiydi. sağında solunda hiçbir hasar, en ufak çizik bile yoktu. benim gibi takıntısı olanlar anlamıştır zaten neden bunları anlattığımı.

fiyat konusunda da bilgi vermek isterim; aldığım yayınevlerinin kendi sitelerinde çektiği fiyattan daha uygun fiyatlarda satış yapıyorlar. öğrenci olarak işime yaradı yani.

puanım 8/10. yakın zamanda tekrar alışveriş yapacağım, umarım o zaman da aynısını düşünürüm.

düzenleme: aynı şekilde bu ayın 16sının öğleninde verdiğim sipariş 17sinde kargoya verildi ve dün kargo elime ulaştı. okudular mi bilmiyorum ama bu sefer kargo daha sağlamdı ve kutu daha iyiydi. (ilki düz kartonu kesip kitabın dışına sarmışlar gibiydi). bu sefer eksik de yoktu.

kendilerine söylemek istediğim bir şey var, çalıştıkları kargo çok önemli. kesinlikle ve kesinlikle aras kargoyla çalışmayı bırakmayın. işini güzel ve hızlıca yapan kargo şirketi onlar var.
  • bugün 9 tane test kitabı siparişi verdiğim site. fiyatları diğer sitelerle aynı genel olarak. ama bazı kitaplar daha ucuz, mesela 47 liralık iki tane kitabı burada 40 tl'ye buldum. ayrıca başlıkta hızlı geldiğinden söz edilmiş. henüz tecrübe etmedim tabi, bakacağız.

neyse bekleyelim bakalım, edit'leyeceğim entry'yi kargo geldiğinde.

edit: kargo geldi. 9 haziran bugün, tam bir hafta sonra ulaştı elime. ama 1 tane kitabı yanlış vermişler. şimdi arayacağım.